NoVa Park

Widoczne jest ograniczone zainteresowanie deweloperów województwem lubuskim. Obecnie w tym regionie powstaje jedynie Park Handlowy w Nowej Soli, którego inwestorem jest Grupa Saller. Obiekt o powierzchni ponad 5,5 tys. mkw. GLA znajdzie się w sąsiedztwie istniejącego już hipermarketu sieci Kaufland. Do dyspozycji klientów będzie parking na 410 miejsc. Inwestor planuje uruchomić park handlowy w 2014 roku.

Na terenie województwa lubuskiego największe miasta to Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra. Nasycenie powierzchnią handlową w tych miastach kształtuje się na poziomie 700 mkw. na 1 tys. mieszkańców (Gorzów Wielkopolski) i ponad 675 mkw. w Zielonej Górze.

Do kluczowych obiektów w województwie możemy zaliczyć Centrum Handlowo-Rozrywkowe NoVa Park o powierzchni 75 tys. mkw. GBA i 32,4 tys. mkw. powierzchni GLA, które otwarte zostało w 2012 roku. Zlokalizowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Na terenie obiektu funkcjonują: supermarket Piotr i Paweł oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym marki nieobecne dotąd na rynku lokalnym, takie jak H&M, Intersport, Lindex, KappAhl, KFC, Pure Fitness, Home&You, Super–Pharm, Cubus, Centro, Smyk, Sephora, W.Kruk, Mohito, Bershka, Ryłko czy 4F.

Ponadto w województwie funkcjonują Galeria Askana (18 tys. mkw. GLA.) w której znajduje się114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów, czy Focus Mall Zielona Góra (pow. całkowita 48 tys. mkw.).