Nick Axford, globalny dyrektor działu badań rynku w CBRE

Za zarządzanie globalnym działem badań rynku w CBRE, stworzenie strategicznego planu rozwoju oraz dostarczanie klientom firmy raportów dotyczących globalnych trendów na rynku nieruchomości komercyjnych będzie odpowiedzialny dr Nick Axford, który został globalnym dyrektorem działu badań rynku w firmie CBRE. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora działu badań rynku na Azję i Pacyfik w CBRE, a nową globalną funkcję obejmie w trybie natychmiastowym.

Natomiast dr Raymond Torto zostanie globalnym prezesem działu badań rynku w CBRE i w głównej mierze zajmie się kontaktami z klientami oraz pracami analitycznymi. Będzie m.in. publikował raporty o globalnych trendach na rynku nieruchomości oraz wygłaszał prelekcje podczas spotkań z klientami  na temat różnych wydarzeń branżowych.

– Chcemy wzmocnić pozycję CBRE jako globalnego lidera na rynku nieruchomości komercyjnych – powiedział Chris Kirk, prezes ds. administracyjnych (CAO) w CBRE. Aby  osiągnąć ten cel stworzyliśmy nowe stanowisko i powołaliśmy Nicka Axforda . Nick i Ray, jako wieloletni koledzy z pracy, współpracując ze sobą pomogą sprawić, że CBRE stanie się globalnym autorytetem na rynku nieruchomości komercyjnych na całym świecie.

– Od 2010 roku Nick osiągnął wiele sukcesów kierując działem badań rynku w Azji i na Pacyfiku. Stworzył mocny zespół w tym regionie i zapewni kontynuację najlepszych na rynku usług doradczych i badań rynkowych dla naszych klientów – dodał Chris Kirk.

Dr Axford posiada 23-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. W latach 1998-2010 kierował Zespołem Badań Rynku na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Jako długoletni członek Global Research & Consulting Executive Committee w CBRE, miał duży wkład w rozwój i wdrażanie globalnych standardów oraz najlepszych praktyk na platformie badań rynku w CBRE.

Dr Axford jest absolwentem Southampton University, gdzie zdobył tytuł magistra i doktora. Jest aktywnym członkiem wielu organizacji z sektora nieruchomości komercyjnych, częstym prelegentem podczas najważniejszych konferencji branżowych i ekspertem rynku nieruchomości w mediach.