Centrum Riviera
Centrum Riviera

Zakończyło się pozyskiwanie dużych najemców w gdyńskim Centrum Riviera. W sumie zajmą oni ponad dwie trzecie powierzchni tej największej na Pomorzu galerii. Do ich grona dołączył Saturn, wynajmując 3,5 tys. mkw.

Proces komercjalizacji przekroczył 96 proc. i do wynajęcia pozostało jedynie 25 małych lokali. Inwestor podpisał umowy najmu ze wszystkimi liczącymi się polskimi i światowymi markami w ciągu zaledwie dwóch lat. Wielu najemców Riviery zadebiutuje na trójmiejskim rynku.

– Ostatnim z kluczowych najemców, z którym podpisaliśmy umowę jest Saturn – mówi Grzegorz Latała dyrektor ds. komercjalizacji w Mayland Real Estate – brak większych problemów z najemcami to zasługa wyjątkowości centrum, doskonałej lokalizacji oraz nowoczesnej formuły. To jedyny w Trójmieście obiekt z tak zróżnicowaną ofertą  i z tak dużą liczbą najsilniejszych, największych konceptów handlowych – podkreśla dyr. Latała.

W sumie najwięksi operatorzy modowi: Van Graaf, TK Maxx, Zara, Reserved, H&M, New Yorker, KappAhl, Cubus, Smyk, Bershka, CCC, Deichmann, Cropp Town, Mohito, Sinsay, Mango, House, River Island, Humanic, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Martes Sport, Tally Weijl zajmą ponad 25 tys. mkw., co jest nieporównywalną z innymi centrami trójmiejskimi reprezentacją sklepów wielko- i średniopowierzchniowych tej branży.

Inditex  po raz pierwszy na rynku trójmiejskim otworzy w Rivierze wszystkie swoje sklepy, w tym pierwszy w regionie salon Zara Home. Podobnie jest z największą krajową grupą odzieżową LPP i skandynawską grupą Hennes & Mauritz. Ta ostatnia otworzy tu jeden z pierwszych salonów wnętrzarskich – H&M Home.

Centrum Riviera będzie największą galerią handlową na Pomorzu i jedną z największych w Polsce. Powierzchnia wynajmowana centrum wyniesie 70 tys. mkw. GLA. Znajdzie się tu 250 sklepów. Riviera zostanie otwarta w październiku tego roku. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Najemcy odbierają klucze do swoich lokali i rozpoczynają prace aranżacyjne. Otwarcie Centrum Riviera zaplanowano na październik, przy czym należy się liczyć z możliwością, że niektórzy najemcy zadebiutują z pełnym wystrojem swoich lokali nieco później.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland zakończy wkrótce budowę centrum handlowo-rozrywkowego Riviera w Gdyni oraz jeszcze w tym roku rozpocznie prace nad projektem Serenada w Krakowie, a w najbliższych latach budowę kolejnych centrów handlowych.

Obiekt będzie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum, które odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.