Empik.com
Empik.com

Sklep internetowy empik.com zaprezentował się w nowej odsłonie. Strona do zakupów on-line jest bardziej przejrzysta, intuicyjna i nowoczesna. Zmiany mają na celu zwiększenie komfortu zakupów.

– Wprowadzone dotychczas zmiany funkcjonalne mają na celu poprawienie web-usability empik.com. Nowy serwis jest bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze. Ergonomiczny interfejs pozwala szybko dotrzeć do pożądanej kategorii, czy produktu. Z pewnością przyczyni się to do wydłużenia czasu pobytu na stronie oraz poprawi konwersję naszych potencjalnych klientów. Jesteśmy w trakcie długofalowego procesu zmian, dlatego wciąż obserwujemy reakcje użytkowników na wprowadzane modyfikacje – mówi Michał Tomaniak, General Manager empik.com.

Kolejne zmiany klienci mogą dostrzec, przystępując do wyboru kategorii produktowych. Z myślą o poprawie user-experience, przebudowane zostało menu. Teraz wybór właściwych kategorii jest prostszy. Na portalu zostały również wyodrębnione nowe sekcje produktowe, zmieniła się ekspozycja oferty promocyjnej, zapowiedzi nowości wydawniczych i bestsellerów. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie klientów e-bookami, kategoria ta została dodana do menu głównego.

– Wsłuchujemy się w głosy naszych użytkowników, na bieżąco analizujemy ich zachowania i decyzje. Równocześnie przyglądamy się trendom międzynarodowym w e-commerce, aby wdrażać je również u nas – wyjaśnia Michał Tomaniak. Przed wprowadzeniem zmian wykonano szereg testów i badań użytkowników. Wnioski płynące z analiz stały się podstawą do opracowania nowej odsłony empik.com. Już w momencie wejścia do sklepu internetowego, pozytywnie zaskakuje nowy design – przejrzysty, mocno eksponujący produkty, z nieinwazyjną grafiką – podsumowuje.

Sklep empik.com ma zasięg ogólnopolski. Łączny zasięg czterech sklepów E-commerce Services (empik.com, smyk.com, gandalf.com.pl, empikfoto.pl) to ponad 1,65 mln realnych użytkowników i zasięg wśród internautów na poziomie 8,5 proc. ( dane Megapanel wrzesień 2012).

Empik.com działa na rynku od 15 lat. Zarówno www.empik.com, jak i sklepami internetowymi www.smyk.com, www.empiktravel.pl i www.empikfoto.pl – zarządza spółka E-commerce Services. Spółka E-commerce Services należy do portfela funduszu Empik Media & Fashion S.A., notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.