Lavard

W minionym tygodniu otwarte zostały kolejne salony marki Lavard. Salon o powierzchni 150 mkw. w Centrum Handlowym Biała w Białym Stoku oraz salon przyfabryczny w Starem Bystrem o powierzchni ponad 300 mkw. Obecnie trwają prace budowlane w CH Sadyba w Warszawie. Otwarcie salonu przewidziane jest pod koniec sierpnia 2013.

Lavard jeszcze w tym roku planuje uruchomić ok. 6 salonów. W Galerii Katowickiej w Katowicach. Lokal o powierzchni 114 mkw. W Centrum Handlowym Riviera w Gdyni, powierzchnia lokalu 103 mkw. Spółka podpisała umowę najmu na 114 mkw w Galerii Bronowickiej w Krakowie, kolejno w City Center Poznań i Trzy Korony w Nowym Sączu.

Firma mocno rozwija się na Węgrzech. Posiada 27 punktów sprzedaży w sklepach typu multibrand. Ponad 30 punktów sprzedaży na Słowacji. Asortyment marki w mniejszej skali jest także dostępny w Austrii, Czechach, Łotwie, Litwie i Ukrainie. Współpraca z siecią TK MAXX poszerzyła ekspansję o rynek niemiecki.

Lavard jest polską marką, specjalizującą się w branży mody męskiej. W swojej ofercie posiada wysokiej, jakości asortyment, szyty na miarę włoskiego stylu min. kurtki, płaszcze, garnitury, koszule, szale, spodnie, marynarki oraz galanterię skórzaną. Część asortymentu pochodzi z Hiszpanii i Włoch.

Lavard jest właścicielem marki Dino Salvani, należy do grupy odzieżowej Gamatex. Obecnie w sieci znajduje się około 80 sklepów.