Forum Radunia

Amerykański fundusz Blackstone uzyskał zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie holenderskiej spółki Multi Corporation, która jest zadłużona na 900 mln euro. Firma działa w 14. krajach, w tym w Polsce jako Multi Development.

Obecnie spółka w Polsce realizuje Forum Radunia o powierzchni 62 tys. mkw. powierzchni handlowej (Gdańsk), które będzie wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym powiązanym z rewitalizacją obszaru historycznego Targu Siennego i Rakowego. Zakończenie budowy projektu planowane jest na pierwszą połowę 2016 roku.

W obiekcie znajdzie się Multikino, delikatesy Piotr i Paweł, sklepy z grupy LPP (Cropp Town, House, Mohito, Home&You, Sinsay, oraz flagowy sklep Reserved), drogeria Rossmann, perfumeria Douglas, Pierre Cardin, Time Trend, Travel Planet i Sowa.

Multi Development Poland jest częścią Multi Corporation, będącej liderem na europejskim i tureckim rynku deweloperów oraz zarządców śródmiejskiej przestrzeni handlowej. Działania te są wspierane przez firmy zależne zajmujące się budową, inwestowaniem, zarządzaniem aktywami oraz zarządzaniem centrami handlowymi.

Multi inwestuje, buduje i zarządza wielofunkcyjnymi centrami handlowymi oraz projektami rewitalizacji przestrzeni śródmiejskich. Formuła Multi Projekt i Rozwój skupia się na wyjątkowym projektowaniu oraz jakości. Multi posiada własne wewnętrzne architektoniczne biuro projektowe T+T.

Blackstone jest liderem w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich 20 lat podmioty Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 mld. dolarów.