CCC oraz Intermarché podpisały umowy na wynajęcie łącznie ponad 3 tys. mkw. powierzchni w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield, która jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu.

Firma Intermarché wynajęła 2474 metrów kwadratowych, a CCC 491 mkw. w budowanej w Starogardzie Gdańskim Galerii Neptun. Kolejne umowy najmu są w trakcie negocjacji.

– Już ponad 55 proc. powierzchni galerii jest w trakcie zaawansowanych negocjacji z najemcami, którzy reprezentują znane i popularne marki na polskim rynku. Docelowo w obiekcie powstanie 100 lokali handlowych, w tym wyżej wymieniony supermarket, kino, klub fitness i część gastronomiczna – marek Marek Noetzel, partner z działu powierzchni handlowych Cushman & Wakefield.

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia Neptun przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 54 tys. mkw., z czego ok. 25 tys. mkw. przeznaczonych będzie na wynajem. Projekt przewiduje dwie kondygnacje naziemne oraz parking podziemny na 636 miejsc. Planowana data otwarcia galerii to jesień 2014 r.

Deweloperem obiektu jest Galeria Neptun sp. z o.o. sp. k. ze Starogardu Gdańskiego utworzona przez starogardzkich przedsiębiorców – Tomasza Pastwę i Mariusza Szwarca. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol sp. z o.o.

Cushman & Wakefield jest firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Reprezentuje klientów na każdym etapie procesu najmu i inwestycji w nieruchomości. Firma Cushman & Wakefield została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15 tys. pracowników w 253 biurach w 60 krajach.