Galeria Stokrotka
Galeria Stokrotka

Jeszcze w tym roku powstanie 15 supermarketów sieci Stokrotka. Spółka planuje również uruchomić 30 sklepów w 2014 roku. Większość otwarć przewidzianych na ten roku spółka zrealizuje w czwartym kwartale.

Firma Stokrotka sp. z o.o. poza supermarektami pod własnym logo, buduje także galerie handlowe Stokrotka. Spółka zapowiada otwarcia kilku centrów handlowych Stokrotka w 2013 roku.

Galerie handlowe Stokrotka znajdują się zarówno w osiedlach większych miast, jak i w mniejszych miejscowościach. W większości obiektów centralne miejsce zajmuje supermarket Stokrotka. W pasażu funkcjonują lokale handlowo-usługowe takie jak apteki, kwiaciarnie, butiki odzieżowe czy drogerie.

Największe centra handlowe Stokrotka mierzą ponad 4,2 tys. mkw. Tego typu obiekt znajduje się m.in. w Tychach. Najemcami galerii Stokrotka są także znane sieci tj. Pepco, Rossmann czy Media Expert. W galeriach poza Stokrotką znajduje się od kilku do kilkudziesięciu najemców.

Stokrotka sp. z o.o. to spółka z polskim kapitałem. Powstała w 1994 roku w Lublinie, a obecnie obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w Łęcznej koło Lublina w 1996 roku. Obecnie sieć obejmuje 203 sklepy. W pierwszej połowie roku otwarto 2 nowe placówki.

Z początkiem lipca br. spółka Stokrotka uruchomiła własną sieć logistyczną z centrum dystrybucji w Teresinie pod Warszawą. Inwestycja umożliwi sprawną i szybką dostawę towarów do 8 magazynów regionalnych zlokalizowanych na terenie całego kraju.