Salon Wojas
Salon Wojas

7 września br. został otwarty salonu Wojas w centrum handlowym Palladium w Pradze. Jest to pierwszy salon firmowy Wojas w Czechach. Obecnie za granicą działa osiem punktów firmowych na Słowacji oraz kilka sklepów franczyzowych w Rosji i na Ukrainie.

Wystrój salon w CH Palladium charakteryzuje się zestawieniem jasnych kolorów oraz przestrzennym układem mebli.

W I półroczu 2013 roku spółka Wojas SA otworzyła sześć nowych własnych sklepów w Polsce (Wadowice, Galeria Łódzka w Łodzi, Szczecin Auchan Kołbaskowo, Złote Tarasy w Warszawie, Galeria Veneda w Łomży, Galeria Solna w Inowrocławiu) oraz zamknęła 3 sklepy (Kraków Carrefour, Gorzów Wielkopolski, Żylina na Slowacji). Na 30 czerwca 2013 roku własna sieć sprzedaży detalicznej liczyła 143 sklepy, z czego 135 w kraju i 8 na Słowacji. Dodatkowo sieć sklepów franczyzowych zlokalizowanych na Ukrainie i w Rosji zwiększyła się o 3 nowe placówki i na koniec czerwca br. liczyła 5 sklepów.

Wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Wojas SA w sierpniu 2013 roku wyniosła 13,4 mln zł i była wyższa o 7,9 proc. od przychodów osiągniętych w sierpniu 2012 roku.

Uczestnikiem Shopping Center Forum Fall Edition 2013 będzie Wiesław Wojas, prezes zarządu Wojas Trade sp. z o.o. Więcej informacji na temat Forum znajduje się tutaj.