Livefyre przejęło Storify
Livefyre

Firma Livefyre ogłosiła przejęcie Storify, serwisu umożliwiającego tworzenie „historii” tworzonej z elementów zaczerpniętych z mediów społecznościowych – klipów wideo, muzyki, zdjęć i tekstu. Fuzja ma umożliwić stworzenie portalu społecznościowego łączącego funkcje oferowane przez oba serwisy.

Livefyre jest znany z innowacyjnego system komentowania wpisów, przypominającego prowadzenie rozmowy w czasie rzeczywistym. Popularność zdobył także StreamHub, produkt pozwalający na automatyczną integrację zawartości serwisów społecznościowych z dowolną stroną WWW, aplikacją mobilną czy reklamą.

Pierwszym projektem w ramach nowo nawiązanej współpracy ma być integracja StreamHub z interfejsem Storify, działającym na zasadzie dobierania treści metodą „przeciągnij i upuść”. Użytkownicy będą mogli na bieżąco dodawać komentarze, a także elementy blogów, czatów, i innych treści do swoich stron WWW, reklam czy własnych aplikacji. Wersja premium usługi Storify ma także zostać włączona do oferty Livefyre.

„Dzięki fuzji z Livefyre stajemy się częścią firmy o większych zasobach, silnym zapleczu technicznym i posiadającej doświadczony zespół. Będziemy mogli dostarczyć dziennikarzom, blogerom, wydawcom i agencjom więcej nowych opcji, niż oczekiwali” – czytamy w oświadczeniu Storify.

Zespół Storify, ze współzałożycielami Xawierem Dammanem i Burtem Hermanem na czele, czeka teraz przeprowadzka ze starego biura do siedziby Livefyre. Na szczęście biura leżą po dwóch stronach tej samej ulicy w San Francisco.

tekst opracował Grzegorz Pawłowski