W centrum Ptak Outlet zostanie otwarty salon włoskiej marki odzieżowej United Colors of Benetton. Sklep zajmie powierzchnię około 300 metrów kwadratowych i znajdzie się w nim oferta odzieżowa zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Salon będzie lokalizacją własną otwartą przez firmę Benetton Group, a jego uruchomienie przewidziane jest na połowę listopada 2013 roku.

Benetton to znana na całym świecie firma produkująca ubrania i akcesoria modowe, do której należą m.in. takie marki jak United Colors of Benetton czy Sisley. Produkty tych marek znajdują się w ponad 6000 sklepach na całym świecie.

United Colors of Benetton to marka znana przede wszystkim ze stosowania w swoich kolekcjach szerokiej palety kolorów. Brand dostępny jest w ponad 120 krajach. Benetton Group S.p.A. to włoskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą detaliczną odzieży, obuwia oraz akcesoriów. Firma została założona w 1965 roku, przez Luciano Benettona wraz z trojgiem jego rodzeństwa – Giulianą, Carlo i Gilberto.

Ptak Outlet to 33 tys. mkw. powierzchni handlowej, docelowo 140 sklepów oferujących produkty światowych marek w fabrycznych cenach. Obiekt posiada parking na ponad 1000 samochodów. W obrębie oddziaływania Ptak Outlet znajduje się 744 tys. mieszkańców Łodzi, 2 534 000 ludności w województwie łódzkim oraz około 7 mln w zasięgu 90 minut jazdy samochodem. Centrum Ptak odwiedza ponad 6 mln klientów rocznie. Wśród nich około 30 proc. to przedstawiciele rynków wschodnich – Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji – a także Niemiec.

Przedstawiciele Ptak Outlet będą uczestnikami Shopping Center Forum. Swój projekt zaprezentują przy stoisku 4.8