Google e-commerce

Google proponuje swoim klientom nową wersję aplikacji „Google Wallet”, dostępną dla systemu Android. W tym tygodniu odbyła się jej premiera na rynku amerykańskim. Zaktualizowana aplikacja umożliwia klientom dokonywanie płatności oraz daje wgląd we wszystkie swoje programy lojalnościowe oraz w całą aktywność związaną z korzystaniem z Google Wallet.

Korzystając z aplikacji klient może dokonywać przelewu bezpośrednio z konta bankowego przez adres e-mail. Zasilając konto w Google Wallet, mają możliwość przesyłania pieniędzy przez Gmail. Aplikacja umożliwia też zbieranie punktów w programach lojalnościowych. W ramach Google Wallet, klienci mogą korzystać z programów firm takich jak: Alaska Airlines, Belly, czy Red Mango. Mogą też otrzymywać powiadomienia o programach, w których uczestniczą i które dostępne są w pobliżu miejsca ich pobytu.

Dzieki Google Wallet klienci nie będą musieli nosić ze sobą kart lojalnościowych – zyskają możliwość korzystania z programów za pomocą telefonu. „Nieważne, gdzie znalazłeś ofertę – czy przez aplikację Google Maps, Google Search, Google+ czy Google Offers, wszystkie programy będą widoczne i dostępne poprzez aplikację Google Wallet. W tym tygodniu klienci zyskają też możliwość rezerwowania towaru na wybranych witrynach handlowych, takich jak Valpak. Nawiązujemy współpracę z wieloma partnerami, aby wzbogacić produkt. Niedługo do naszego programu dołączą kolejne firmy” – pisze na firmowym blogu Peter Hazlehurst, dyrektor i menadżer produktu w Google Wallet.

Google twierdzi, że klienci, którzy korzystają ze smartfonów na Androidzie, wyposażonych w jeden z 29 programów NFC, mogą dokonywać płatności w tysiącach sklepów i restauracji korzystając ze specjalnych terminali płatniczych, przystosowanych do płatności mobilnej. NFC to skrót od Near Field Communications, bezprzewodowej technologii umożliwiającej wymianę danych pomiędzy urządzeniami elektronicznymi.

„Bezpieczeństwo traktujemy jak zawsze poważnie, więc transakcje dokonywane przez Google Wallet będą monitorowane 24 godziny na dobę na wypadek prób złamania systemu. Dodatkowo klienci korzystający z programu Google Wallet Purchase Protection są w 100% chronieniu przed nieautoryzowanymi transakcjami. A jeśli zgubią telefon, mogą  w każdej chwili zablokować aplikację zdalnie korzystając z komputera” – zapewnia Peter Hazlehurst.