płatności online
Shutterstock

płatności online

Docomo, nawiększy operator komórkowy w Japonii, nawiązał współpracę z międzynarodowym operatorem płatności Visa. Jej efektem jest nowy system płatności mobilnych – pierwszy tego rodzaju w Japonii.

Usługa Docomo Kouza Visa Prepaid jest dostępna od 18 września. Jej założenie jest proste: klient otrzymuje 16-cyfrowy numer wirtualnej karty typu pre-paid, zintegrowany z kontem w elektronicznym systemie Docomo Kouza. Przy jego pomocy można dokonywać zakupów online we wszystkich sklepach akceptujących płatności kartą Visa. Po dokonaniu płatności, jest ona natychmiast księgowana na koncie klienta.

Nowością w systemie zaprezentowanym przez Docomo jest prostota, z jaką można otrzymać dostęp do usługi. Firma zrezygnowała ze skomplikowanej procedury wydania karty kredytowej, oferując w zamian prostą metodę aplikacji online. Klienci mogą wybrać pomiędzy dwoma rodzajami wirtualnej karty. Wersja jednorazowa, ważna przez 10 dni, jest skierowana do tych, którzy zakupy w sieci robią okazjonalnie, bądź chcą po prostu wypróbować nową usługę. W wersji standardowej, adresowanej do klientów regularnie kupujących towary w Internecie, karta ważna jest przez 3 lata.

Według firmy badawczej Nilson Report, łączna liczba i wartość transakcji dokonanych za pomocą kart debetowych i kart typu pre-paid, w skali globalnej przewyższyła wartość transakcji opłacanych kartami kredytowymi. Yano Research Institute przedstawił analizę, według której japoński rynek płatności kartami debetowymi i pre-paid prawdopodobnie osiągnie pułap 650 miliardów jenów już w 2016 roku.