Po lewej Jan von Lewinski – Dyrektor Zarządzający Grupy Antan na SCF 2013

Antan Development Polska już od 2011 roku regularnie uczestniczy w spotkaniach Shopping Center Forum. O wrażeniach po właśnie zakończonej jesiennej edycji SCF rozmawiamy z Janem von Lewinskim – dyrektorem zarządzającym Grupy Antan.

Jakie są Pańskie wrażenia po ostatnich dniach spędzonych w Warszawie?

Świetne – muszę przyznać, że aranżowane przez Państwa spotkanie odbywa się na naprawdę wysokim poziomie. Nie mówię tylko o organizacji, ale przede wszystkim o uczestnikach. Móc spotkać się z większością deweloperów w jednym miejscu, móc porównać oferty i podejrzeć konkurencję – na to liczę za każdym razem, kiedy na jesieni przyjeżdżam do Warszawy. Nie mam również zastrzeżeń, co do merytorycznej strony SCF – zarówno panele dyskusyjne, a także prezentacje Project Flash uzupełniły obraz branży oraz informacje na temat aktualnie realizowanych projektów. Oczywiście dla mnie najważniejsze były spotkania z najemcami – tych również nie zabrakło.

Czy targi spełniły Pańskie oczekiwania?

Będę mógł odpowiedzieć na to pytanie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Same spotkania i rozmowy z najemcami były naprawdę obiecujące w kontekście komercjalizacji Galerii Calisia, której budowę zamierzamy rozpocząć jeszcze przed rozpoczęciem zimy. Mam nadzieję, że deklaracje, które usłyszeliśmy w Warszawie przełożą się na podpisane umowy najmu w Kaliszu, gdzie realizujemy wyjątkowo ciekawy projekt, w zasięgu którego mieszka ponad 360 tys. mieszkańców.

A jak ocenia Pan nastroje wśród najemców? Index footfall nie napawał optymizmem w ciągu ostatnich miesięcy…

To prawda, ale muszę przyznać, że do tej pory udaje się nam utrzymać bardzo dobre wskaźniki w naszej pierwszej zakończonej inwestycji – Galerii Bolesławiec City Center. Dowodem tego jest choćby decyzja Grupy LPP, która bazując na wynikach pierwszych trzech sklepów – Mohito, Reserved i House postanowiła otworzyć w niej kolejne – Sinsay i Cropp. W ciągu pierwszych miesięcy działalności BCC odwiedziło nas ponad 1,5 miliona klientów, a warto podkreślić, że Bolesławiec ma tylko 40 tysięcy mieszkańców.

Zatem do zobaczenia na wiosnę w Warszawie?

Zdecydowanie. Co prawda SCF nie jest jeszcze imprezą tej rangi, co targi nieruchomości komercyjnych Expo Real w Monachium, których jestem stałym bywalcem, ale z pewnością tak zarządzane mają szanse rozwinąć się jeszcze bardziej podczas kolejnych lat, – czego szczerze życzę Organizatorom.

Dziękuję za rozmowę.

Antan Development Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 roku. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Na dzień dzisiejszy realizuje budowę Centrum Handlowego Galeria Calisia w Kaliszu, a także jest właścicielem otwartej w listopadzie 2012 roku Galerii Bolesławiec City Center.