Mayland

– Podczas SCF prezentowaliśmy głównie nasze dwa sztandarowe projekty. Obecnie kończymy komercjalizację CH Riviera oraz rozpoczynamy komercjalizację Serenady – mówi w rozmowie z Retailnet Grzegorz Latała, Asset Management Director firmy Mayland RE.

Firmie Mayland udało się skomercjalizować trójmiejski projekt w bardzo szybkim tempie.

– W Rivierze pozostało nam około 20 sklepów o powierzchniach 50-100 mkw. w tym poszukujemy 2 konceptów restauracyjnych. Patrząc na wielkość centrum jest to bardzo dobry wynik przy 70 tys. GLA. Rynek pomimo „kryzysu” potwierdził, iż Riviera jest obecnie najlepszym nowo powstającym projektem w Polsce. Otwarcie centrum przewidziane jest na 25 października 2013 . Ci najemcy, którzy nie zdążą z otwarciem swoich lokali zrobią to 16 grudnia, a dwaj najwięksi operatorzy, czyli Van Graf i Saturn – rozpoczną działalność w lutym/marcu przyszłego roku – dodaje.

– W Serenadzie dopiero zaczynamy, ale już mamy obłożenie najemców na poziomie 40 proc. GLA, otwarcie obiektu przewidujemy na 2015/2016 rok. Z sukcesem kończymy reletting Karolinki i Pogorii. Jednocześnie w tym roku kończymy przebudowę Jantara w Słupsku, gdzie na miejscu Reala pojawiły się Media Markt, Intermarche, a w listopadzie operator sportowy. Już po otwarciu Intermarche frekwencja odwiedzalności centrum wzrosła o 19 proc. Co ważne CH Jantar ma bardzo silną ofertę fashion, są w nim m.in. grupy LPP i Inditex , H&M, Cubus. Poprzez otwarcie w najbliższym czasie dodatkowych 3 restauracji wzmocnimy ofertę strefy food court – zapewnia Grzegorz Latała.

Podczas SCF przedstawiciele firmy nie ukrywali, że 2013 rok był bardzo pozytywny dla Mayland.

– Ogólnie ten rok dla Mayland był bardzo udany, ponieważ tylko od stycznia do września podpisaliśmy 160 umów najmu na 60 tys. GLA. Więc jest powód do zadowolenia. Na SCF powrócili do nas najemcy, którzy z rożnych powodów nie podpisali jeszcze umów najmu, bądź mieli problemy finansowe, albo bardzo długo negocjowali i wybrane przez nich wcześniej lokale zostały wynajęte innym. Obecnie są oni zmuszeni decydować się na lokalizacje, które pozostały. Mayland RE bierze udział w SCF każdego roku. Najbardziej zauważalne jest to, że na Forum pojawia się coraz więcej najemców. Cieszy nas to, że chcą oni otwierać swoje sklepy w obiektach należących do naszej firmy – mówi Asset Management Director firmy Mayland RE.