OfficeMax online strategy

OfficeMax, wiodący dostawca akcesoriów biurowych, otworzył Centrum Innowacyjności i Digitalizacji (Digital Innovation Collaboration Center, tzw. IC2). Ma ono wspomóc firmę w tworzeniu strategii sprzedaży internetowej i mobilnej. Amerykański detalista wpisuje się tym samym w obserwowany wśród handlowych gigantów trend do tworzenia specjalnych ośrodków poświęconych wyłącznie rozwijaniu działu e-commerce.

IC2 zlokalizowane jest w obrębie OfficeMax w Naperville w stanie Illinois. Celem stworzenia nowego centrum jest, jak wyjaśniają przedstawiciele firmy, „wzmocnienie innowacyjności, kreatywności i współpracy w czasie rzeczywistym”. „OfficeMax zamierza prowadzić dalszą ekspansję w świecie elektronicznym. Otwarte niedawno Digital Innovation Collaboration Center tworzy doskonałe, interaktywne warunki dla innowacyjności i pomoże umocnić naszą pozycję w świecie e-handlu i sprzedaży wielokanałowej” – powiedział Jim Barr, wiceprezes i dyrektor działu digitalizacji w OfficeMax.

OfficeMax zamierza kontynuować rozwój internetowej dystrybucji, inwestuje w wielokanałową sprzedaż poprzez stronę internetową, aplikacje mobilne i sieć stacjonarną. W tym roku na swojej witrynie sprzedaży B2B uruchomił nową wyszukiwarkę, która została wzbogacona o nową nawigację i kontent. W ten sposób proces zakupowy przebiega sprawniej, szybciej i w bardziej spójny sposób. W 2012 r. OfficeMax uruchomił także Online Store Pickup, funkcję, dzięki której dokonując zakupu przez internet klient może tego samego dnia odebrać towar ze sklepu. Detalista rozbudował także stronę internetową i usprawnił wyszukiwarkę tak, aby wyniki były bardziej precyzyjne i posiadały rekomendacje.

OfficeMax dostarcza produkty, usługi i rozwiązania dla biur. Firma specjalizuje się w artykułach biurowych, drukarskich, rozwiązaniach technologicznych oraz umeblowaniu biurowym zarówno dla firm, jak i dla klientów prywatnych. OfficeMax posiada sieć ponad 900 sklepów stacjonarnych w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Prowadzi również sprzedaż katalogową, a także witryny: OfficeMax.com, OfficeMaxWorkplace.com i Reliable.com. Spółka zatrudnia ponad 28 tys. pracowników.