marcredo Center Piekary Śląskie
marcredo Center Piekary Śląskie

Otwarcie centrum handlowego marcredo Center Piekary Śląskie zostało przełożone na wiosnę 2014 roku. Wcześniej spółka elbfonds Development planowała uruchomić obiekt w grudniu 2013 roku. Zmiana daty pozwoli wydłużyć okres komercjalizacji, co będzie miało duży wpływ na zwiększenie atrakcyjności oferty całego centrum.

Marcredo Center Piekary Śląskie ma dysponować powierzchnią najmu około 8 tys. i 260 miejscami parkingowymi. Centrum handlowe będzie wyróżniać się starannie dobraną strukturą najemców, dogodną lokalizacją oraz dopasowaniem do potrzeb lokalnej społeczności. Inwestycja zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ul. Karola Miarki i drogi wojewódzkiej nr 911, w pobliżu zjazdu z autostrady A1.

Marcredo Center Piekary Śląskie to projekt przyjazny dla klientów – posiada wygodny układ funkcjonalny i komunikacyjny. Strefy przeznaczone do wynajmu umożliwiają elastyczne dopasowanie do potrzeb najemcy. Rozmiar galerii dostosowany jest do wielkości i siły nabywczej rynku. W centrum znajdą się: supermarket spożywczy, sklep RTV AGD, sklepy meblowe, sklepy z odzieżą i obuwiem, drogeria, gastronomia.

Obiekt zaprojektowany został przez pracownię Atelier PS Mirosław Polak Marek Skwara Architekci. Inwestorem i deweloperem jest elbfonds Development sp. z o.o. Projekt realizowany jest przez generalnego wykonawcę – firmę Hochtief Polska.
Elbfonds Development sp. z o.o. jest firmą specjalistyczną działającą w obszarze wielkopowierzchniowych nieruchomości handlowych w Polsce. Jest spółką-córką Grupy elbfonds.