Sosnowic Plaza

Z końcem września 2013 roku do grona najemców Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sosnowiec Plaza dołączył sklep zoologiczny Kakadu.

Jak poinformowała redakcję Retailnet Katarzyna Feczko, dyrektor Sosnowiec Plaza, salon sieci sklepów zoologicznych Kakadu zajmie 170 mkw.

Ostatnio oferta sosnowieckiego obiektu poszerzyła się także m.in. o salon sieci Ziaja. Ostatni rok, jak poinformował zarząd obiektu, był szczególnie dynamiczny gdyż wymieniono mniej atrakcyjnych najemców na nowe punkty handlowe z ciekawszą ofertą.

Pod koniec roku w centrum pojawią się kolejni najemcy, m.in. Reserved, który zajmie 1237 mkw. powierzchni oraz Home&You o powierzchni 255 mkw.

Sosnowiec Plaza to centrum handlowo-rozrywkowe o całkowitej powierzchni ok. 31,5 tys. mkw. w tym powierzchni najmu ponad 13 tys. mkw. Ofertę sklepów z odzieżą i obuwiem uzupełniają m.in. sklepy Coccdrillo, 5.10.15., Stokrotka. W obiekcie dostępne są także punkty usługowe, kompleks kinowy Cinema City oraz restauracje Sphinx, Pizza Dominium, a także kawiarnie Grycan i Ice Cafe.

Obiektem zarządza Klepierre Management Polska sp. z o.o., która w swoim portfolio posiada aktualnie 7 obiektów w Polsce.