Dwie firmy wiodące na brytyjskim rynku sprzedaży sprzętu elektronicznego, Currys oraz PC World, jednocześnie wprowadziły do oferty internetowej przenośną domową drukarkę 3D. „The Cube” to pierwsza taka maszyna dostępna online na Wyspach.

Drukarka jest łatwa w użyciu, jest też jedynym tego typu urządzeniem zatwierdzonym do użytku domowego dla dzieci i dorosłych. Urządzenia można używać od razu po rozpakowaniu, wystarczy jedynie podłączyć je do kontaktu. W zestawie jest 25 projektów stworzonych przez profesjonalnych designerów. Maszyna jest też kompatybilna z oprogramowaniem na Mac i Windows, co umożliwia użytkownikowi drukowanie przedmiotów zapisanych jako projekt w komputerze. Drukarkę można podłączyć do WiFi, nie jest więc potrzebne żadne okablowanie – polecenia wysyłane są bezpośrednio z komputera. Urządzenie dostępne jest w pięciu kolorach (białym, srebrnym, zielonym, różowym i niebieskim), a kartridże, z których powstają trójwymiarowe wydruki w szesnastu, łączenie ze srebrnym metalikiem i materiałem fosforyzującym. The Cube to sprzęt dość drogi, kosztuje 1195 funtów, dodatkowe 52,80 trzeba przeznaczyć na jeden kartridż.

Firma 3D Systems została założona przez Charlesa Hulla, twórcę technologii drukowania 3D. Była ona stosowana dla celów komercyjnych już od późnych lat 80., jednak ostatnio drukarka 3D stała się sprzętem, którego kupienie rozważają również prywatne osoby niemające nic wspólnego z techniką. Teraz wszelkiego rodzaju przedmioty, od figurek po pistolety mogą zostać wydrukowane przez amatorów. Według niektórych ekspertów nowa technologia wpłynie na przyszłość cywilizacji.

Currys i PC World należą do sieci Dixons Retail, największego w Europie sprzedawcy sprzętu elektronicznego. Dixons Retail prowadzi sprzedaż wielokanałową w 12 krajach oraz sprzedaż specjalistyczną w 14 krajach.