Kazar online
Kazar online

Z początkiem października 2013 roku ruszył sklep internetowy sieci obuwniczej Kazar. W sprzedaży online jest dostępna kolekcja butów, toreb i dodatków modowych dla kobiet i mężczyzn oraz artykuły do pielęgnacji obuwia.

Już od dłuższego czasu spółka planowała uruchomienie sklepu internetowego. Jak w ubiegłym roku, informowała redakcję Retailnet Małgorzata Olszewska, reprezentująca Kazar Footwear sp. z o.o., firma Kazar chciała otworzyć się na tych klientów, którzy nie preferują robienia zakupów w sposób tradycyjny.

– Sklep internetowy jest wyjściem naprzeciw ich potrzebom. Jednocześnie dalej będziemy rozwijać sieć sklepów stacjonarnych, gdyż w dalszym ciągu jest większość klientów, którzy wolą przyjść osobiście do sklepu – powiedziała Małgorzata Olszewska.

W ofercie sklepu internetowego sklep.kazar.pl znajdują się buty, torby i akcesoria modowe dla kobiet i mężczyzn. Ofertę zaprezentowano z podziałem na 3 działy – kobieta, mężczyzna i pielęgnacja. Zakupy można zrobić po wcześniejszym zalogowaniu bądź bezpośrednio podając dane teleadresowe i wówczas klient jest odsyłany do okna z wyborem płatności.

Sklep internetowy Kazar udostępnia dwa sposoby zakupu i płatności za zamówiony towar. Za pośrednictwem serwisu płatności internetowych Przelewy24.pl oraz za pomocą opcji rezerwacja online – zakup, odbiór i płatność w konkretnym salonie Kazar. W przypadku wybrania opcji rezerwacji online i dostarczenia zamówienia do salonu, zakup, płatność i odbiór dokonywane są bezpośrednio w salonie.

Zamówienia ze sklepu internetowego dostarczane są za pośrednictwem kuriera DHL Express (Poland) sp. z o.o. Zamówienia realizowane za pomocą rezerwacji online kierowane są do wybranego przez klienta salonu Kazar. Dostawy zamówień realizowane są jedynie na terytorium Polski.

Wraz z rozwojem e-commerce, spółka otwiera także nowe sklepy stacjonarne. Na październik zaplanowano otwarcia w Galerii Mazovia w Płocku, Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu, w Poznań City Center oraz w CH Riviera w Gdyni. Na 2014 rok z kolei spółka zaplanowała otwarcie w Galerii Amber w Kaliszu.

Obecnie w ramach sieci Kazar działa 39 sklepów firmowych oraz 6 zlokalizowanych w centrach outletowych.

Właścicielem marki Kazar jest firma Kazar Footwear sp. z o.o. z siedzibą w Przemyślu.