Salon sieci Sferis

Grupa Action podniosła tegoroczną prognozę zysku netto o 12,1 proc. do 61,5 mln zł z 54,86 mln zł wcześniej, a przychodów do 4,65 mld zł z 4,22 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie.

Oznacza to, że oczekiwane skonsolidowane przychody ze sprzedaży w 2013 roku wzrosną w stosunku do 2012 roku o 32,3 proc., zaś skonsolidowany zysk netto wzrośnie o 27,3 proc.

Firma podała, że na podwyższenie prognozy wyników grupy wpłynęły: przekroczenie zakładanych w pierwotnej prognozie przychodów ze sprzedaży w okresie od stycznia do końca września 2013 roku, weryfikacja budżetów na IV kwartał 2013 roku, sprzedaż przetargowa oraz wejście do grupy spółki Devil GmbH.

– Kiedy w kwietniu br. publikowaliśmy prognozę wyników na 2013, nie było jeszcze mowy o dołączeniu do grupy kapitałowej Devil GmbH. Przypominam, że ta spółka powstała na bazie niczym nieobciążonych aktywów Devil AG, a co najważniejsze od początku przynosi zyski. W 2013 zarobimy na czystko kilkaset tysięcy euro. To bardzo dobra inwestycja. Jednak Devil nie jest jedynym powodem podniesienia prognozy. Action przekroczył zakładany w pierwotnej estymacji przychód ze sprzedaży za okres od 1 stycznia 2013 do dnia dzisiejszego. Zawarliśmy też kilka znaczących umów przetargowych, które z pewnością wpłyną dodatnio na wynik 2013 – mówi Piotr Bieliński, prezes Action.

Action SA jest właścicielem sieci Sferis oferującej urządzenia IT i RTV/AGD. Sferis istnieje na rynku od 1992 roku. Salony własne sieci Sferis są zlokalizowane w centrach handlowych największych miast w Polsce. Spółka prowadzi także salony partnerskie i stoiska typu wyspa.