CH Ferio
CH Ferio

Stradivarius i 4F to pierwsze nowe salony, które zostały otwarte w rozbudowywanym CH Ferio w Starym Mieście koło Konina. Centrum podpisało także dwie kolejne umowy najmu z markami Gatta i Ochnik.

– Stradivarius – pierwsza marka Grupy Inditex w rejonie Konina, oraz 4F – salon z odzieżą i sprzętem sportowym, zostały otwarte zgodnie z harmonogramem, na przełomie września i października. Salon Stradivarius zajmuje powierzchnię 320 mkw., natomiast 4F przejął 145-metrowy lokal położony w północnym pasażu obiektu. Oba sklepy są zlokalizowane w do tej pory istniejącej części centrum.

– Przez najbliższe kilka miesięcy w Ferio będą się sukcesywnie otwierać kolejne nowe sklepy, więc w Centrum wiele będzie się działo również pod względem marketingowym. Zaplanowaliśmy szereg wydarzeń specjalnych, których celem jest podkreślenie zmian zachodzących w Ferio. Najbliższe z nich odbędzie się już w weekend 25-27 października, a kolejne w listopadzie przy okazji następnej planowanej fazy otwarć – powiedziała Katarzyna Tondel-Jędrzejczak z Balmain Asset Management.

Centrum Handlowe Ferio podpisało także umowę najmu z Gatta – marką odzieży i bielizny damskiej, która zajmie powierzchnię 40 mkw. 55 mkw. zostało natomiast przeznaczone dla Ochnika – salonu oferującego odzież skórzaną i galanterię.
Kolejny etap otwarć nowych salonów przewidziany jest na drugą połowę października, kiedy swoje podwoje otworzą salony sieci LPP – Cropp i House. Trwają równocześnie prace wykończeniowe w salonach Martes Sport, Pepco, Rossmann i CCC, których otwarcie zostało zaplanowane na drugą połowę listopada.

CH Ferio Konin zostało otwarte w 2008 roku i jest obecnie największym i najbardziej nowoczesnym centrum handlowym w rejonie Konina i Starego Miasta. Na powierzchni 30 tys. mkw. znajduje się galeria handlowa, w której skład wchodzi ponad 60 sklepów m.in. takich marek jak: Intermarché, H&M, Reserved, New Yorker, Douglas, Empik, Mohito, Cropp, i House. Dodatkowo na terenie centrum handlowego znajdują się: wolnostojący market budowlany Castorama, Media Markt, Jysk oraz restauracja McDonald’s. Na klientów czeka również parking na ponad 1000 miejsc. Ferio Konin posiada dogodną lokalizację przy autostradzie A2 na ul. Ogrodowej 31a w Starym Mieście.