Grupa Integer.pl – niezależny operator pocztowy w Polsce – rozpoczęła instalację Paczkomatów InPost w Rumunii. Firma zapowiedziała uruchomienie 200 maszyn do końca 2013 roku.

– Rumunia może pochwalić się dynamicznie rosnącym rynkiem e-commerce. W 2012 roku prawie milion mieszkańców Rumunii zdecydowało się na zakupy online. Na tamtejszym rynku funkcjonuje obecnie około 3,5 tysiąca e-sklepów – mówi Rafał Brzoska, prezes spółki Integer.

– Przewiduje się dalszy dynamiczny rozwój e-handlu w Rumunii, który na koniec 2013 roku ma wzrosnąć aż o 25 proc. , osiągając wartość 750 milionów euro. Jak widać, rynek ten ma duży potencjał rozwoju dla nowoczesnych usług, co powoduje, że traktujemy ten kraj jako interesujący cel dalszej ekspansji Paczkomatów InPost – podkreśla Brzoska.

Udostępnienie nowych punktów odbioru przesyłek w Rumunii planowane jest na początek 2014 roku. Integer.pl zapowiada, że jest to pierwszy etap ekspansji rewolucyjnych terminali.

W sumie do końca 2014 roku zainstalowanych zostanie 500 maszyn. W ten sposób sieć Paczkomatów InPost obejmie swym zasięgiem większość miast na terenie Rumunii. Trwają także finalne rozmowy, które już wkrótce pozwolą wyłonić strategicznych partnerów Grupy Integer.pl w zakresie obsługi kurierskiej w tamtejszym regionie.

Z Paczkomatów InPost korzystają takie sieci handlowe jak m.in. Leroy Merlin, Saturn, Media Markt, Almi Decor.