Tous

Na 16 listopada 2013 roku zaplanowano otwarcie butiku Tous w Centrum Handlowym Klif w Gdyni. Tous oferuje torebki i akcesoria modowe z charakterystycznym logo w postaci misia.

Salon znajdować się będzie na parterze CH Klif. W ofercie butiku dostępne będą również m.in. galanteria skórzana, biżuteria, zegarki, perfumy oraz szale.

Tous to rodzinna firma, która powstała w 1920 roku w Hiszpanii. Jej założycielami było małżeństwo Salvador Tous Blavi i Teresa Ponsa, którzy przekształcili niewielki zakład zegarmistrzowski w sklep z biżuterią. Rozkwit marki nastąpił 45 lat później, kiedy syn założycieli, Salvador Tous wraz ze swoją żona Rosą, nadali rodzinnemu biznesowi nowy, świeży powiew. Ich kreatywność zaowocowała powstaniem pierwszych produktów, które dzięki swej niepowtarzalności osiągnęły sukces.

Tous posiada 180 salonów w Hiszpanii i prawie 500 na całym świecie w tym w Paryżu i Nowym Jorku, powszechnie uznawanymi za światowe stolice mody. W Polsce działa 10 salonów Tous w warszawskiej Galerii Mokotów i Domu Mody Klif, łódzkiej Manufakturze, wrocławskim CH Magnolia Park, szczecińskiej Galerii Kaskada, poznańskim Starym Browarze, katowickim CH Silesia City Center, krakowskim CH Bonarka City Center, a także w CH Plaza Lublin i Galerii Sfera w Bielsku-Białej.

Marka Tous co roku tworzy trzydzieści dwie kolekcje biżuterii, co oznacza, że co dwa tygodnie oferuje nowe wzory. Biżuteria wykonana jest z 18-karatowego złota, srebra lub stali szlachetnej.

Centrum Handlowe Klif powstało w 1996 roku i jest to jeden z pierwszych obiektów tego typu w Polsce.