Podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition, które odbędzie się w Warszawie 6 lutego, będzie można zapoznać się z planami inwestorskimi m.in. firmy Inter Ikea Centre Group Poland. Firma zaprezentuje swoje projekty na stoisku 4.4.

W ostatnim czasie firma Inter Ikea Centre Group Poland otrzymała pozwolenie na kompleksowe prace przy rozbudowie i modernizacji Parku Handlowego Bielany. Starosta Powiatu Wrocławskiego wydał pozwolenie na budowę nowej części galerii handlowej, która powstanie na miejscu dawnego sklepu Ikea. Po zakończeniu inwestycji będzie to największe w kraju centrum handlowe.

Inter Ikea Centre Group Poland w ostatnim tygodniu października 2013 roku sfinalizowała też umowę kupna udziałów Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie od PBW II Real Estate S.A., funduszu zarządzanego przez AEW Europe.

Wola Park jest centrum w pełni skomercjalizowanym, obecnie posiada 175 najemców, głównie z branży modowej. Obiekt ma powierzchnię handlową o wielkości 61 850 mkw., z czego 18 130 mkw. to hipermarket Auchan stanowiący odrębną własność.

Inter Ikea planuje rozbudowę centrum o dodatkowe 17 565 mkw. Firma posiada już wszelkie potrzebne pozwolenia i planuje rozpocząć prace na wiosnę przyszłego roku. Głównym najemcą nowej części centrum będzie Castorama, która zajmie 10 100 mkw.

25 września 2013 roku otwarto Park Handlowy Franowo w Poznaniu. Na klientów czeka 80 tys. mkw. powierzchni handlowej rozbudowanego parku handlowego.

Prace nad nową inwestycją Inter Ikea Centre Group Poland rozpoczęły się w 2011 roku. Wtedy też powstały budynki, w których dziś mieszczą się OBI i Decathlon. Dobudowano również pasaż wielkości 14 tys. mkw., którego otwarcie we wrześniu zamyka prace inwestora w Poznaniu. Nowy pasaż powstał naprzeciwko sklepu Ikea, pomiędzy trasą tramwajową a budynkiem galerii, gdzie niegdyś mieściła się lubiana przez poznaniaków Hypernova, a obecnie jest m.in. Carrefour. Pasaż posiada 7 lokali o powierzchni od 500 mkw. do 3,2 tys. mkw. W jednym z największych pomieszczeń już na początku czerwca tego roku otworzono market Jula. W nowym budynku swoje sklepy 25 września udostępniły klientom takie marki jak: Bel-Pol, RTV Euro AGD, Sports Direct, Jysk czy Smyk.

Shopping Center Forum 2014 Winter Edition odbędzie się 6 lutego w warszawskim Hotelu Hilton. Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody SCF Awards 2014 przyznawane najlepszym najemcom różnych branż.