Galeria Galena
Galeria Galena

Podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition swoje centra handlowe zaprezentuje spółka P.A. Nova. Projektom firmy będzie można dokładniej przyjrzeć się na stoisku 6.2. Zimowa edycja SCF odbędzie się 6 lutego w warszawskim hotelu Hilton. Więcej informacji nt. Forum znajduje się na stronie scf2014winter.retailnet.pl

W ostatnim czasie spółka P.A. Nova otrzymała pozwolenie na budowę Galerii Galena w Jaworznie. Dokument został wydany przez Urząd Miasta.

– Rozpoczęcie budowy galerii przewidziano na wiosnę przyszłego roku, a otwarcie – na rok 2015. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze i dalsza komercjalizacja. W galerii znajdą się: kino, czołowe marki z branży odzieżowej, obuwniczej, punkty usługowe, jubilerskie i restauracje. Uzyskując pozwolenie na budowę, możemy przejść do kolejnego etapu realizacji inwestycji – powiedziała portalowi Retailnet Katarzyna Zdunek, dyrektor zarządzający P.A. Nova Management.

Powierzchnia całkowita Galerii Galena będzie liczyć około 84 tys. mkw. Powierzchnia handlowa wyniesie prawie 32,5 tys. mkw. Firma P.A. Nova przewidziała również parking dla samochodów na 835 miejsc. Obiekt powstanie na działce po dawnym kopalnianym szybie Kościuszko – teren ten znajduje się w samym centrum Jaworzna przy ulicy Grunwaldzkiej, naprzeciwko hali widowiskowo-sportowej.

– Rozważamy sprzedaż istniejących obiektów handlowych z portfolio spółki P.A. Nova. Naszym głównym celem, jako dewelopera, jest kupowanie, budowanie i sprzedawanie. Natomiast każdy obiekt galeryjny, nim zostanie sprzedany, musi mieć swój czas – 2–3 lata, kiedy osiągnie odpowiednie obroty i odwiedzalność – powiedziała redakcji Retailnet Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

– Pierwszym obiektem wystawionym na sprzedaż może zostać Galeria Sanowa w Przemyślu, która będzie obchodzić trzecią rocznicę funkcjonowania na rynku. W obiekcie odnotowujemy bardzo dobrą zarówno odwiedzalność, jak i obroty. Z roku na rok mamy kilkunastoprocentowy wzrost. Pracujemy nad kolejnymi inwestycjami, które w przyszłości będziemy sprzedawać – dodała.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe – m.in. galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.