Wizualizacja PH Tu i Teraz
Wizualizacja PH Tu i Teraz

Z początkiem grudnia 2013 roku oddano do użytku nowy obiekt handlowy w Ełku. W dniu otwarcia park odwiedziło kilkanaście tys. mieszkańców miasta

Park handlowy Tu i Teraz ma 5 tys. mkw. powierzchni GLA i 20 sklepów oraz punktów usługowych.

— Park handlowy Tu i Teraz ma służyć szybkim i wygodnym zakupom. Klienci będą mogli podjechać pod same drzwi sklepów na parking, który zmieści 170 aut — mówi Jarosław Buczkowski, prezes zarządu spółki Graf Bis.

Tu i Teraz to pierwszy park handlowy wybudowany przez Graf Bis sp. z o.o. Dotychczas firma inwestowała w mniejsze obiekty handlowo-biurowe. Park powstał w centrum Ełku, u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej, w odremontowanym budynku po szpitalu miejskim. W bliskim sąsiedztwie parku są urzędy, sąd, szkoła podstawowa i dworzec kolejowy.

Na powierzchni prawie 5 tys. mkw. GLA zostanie zlokalizowanych  20 sklepów i punktów usługowych. Wśród najemców są m.in.  Rossmann, KiK, Pepco, Ray Obuwie, Cliff Sport, Premium Optyka Tracewicz, Svera, Kolporter, Arnika, restauracja sieciowa United Chicken, Kantor, Książnica Polska i punkt opłat. Także polska sieć handlowa z Sokołowa Podlaskiego – Topaz – otworzyła w Tu i Teraz supermarket z rozbudowanym działem mięsnym. W kawiarni zlokalizowanej wewnątrz obiektu będzie można zaopatrzyć się w domowe wypieki.

Do wynajęcia w parku handlowym został jeden lokal.