Kolekcja H&M Home

Tej jesieni grupa H&M otworzyła w naszym kraju łącznie 5 sklepów H&M Home. Znalazły się one w centrach handlowych w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdyni oraz Nowym Sączu

– W bieżącym roku nie planujemy obecnie kolejnych otwarć konceptu H&M Home. Kolejne otwarcia nastąpią w 2014 roku, ale nie możemy zdradzić, jaka będzie to liczba. Koncept z wyposażeniem wnętrz będzie w pierwszej kolejności otwierany w centrach handlowych największych miast kraju, choć może się zdarzyć, że sklep z artykułami do domu zostanie otwarty także w obiekcie w średniej miejscowości. Obecnie wciąż prowadzimy rozmowy z przedstawicielami centrów handlowych, w których chcielibyśmy otworzyć nowe sklepy marki – mówi w rozmowie z Retailnet Ewa Jarzemska z firmy H&M.

Koncept wnętrzarski przeznaczony jest przede wszystkim dla centrów handlowych mających ofertę rodzinną, a nie tylko skierowaną do odbiorcy sklepów typowo modowych. Koncept H&M Home zajmuje średnio powierzchnię 300 mkw. Kolejne lokalizacje będą mieć podobną powierzchnię.

Sklepy marki H&M Home poza Polską obecne są także w krajach skandynawskich, Niemczech, Holandii i Austrii, gdzie jest prowadzona także sprzedaż tych produktów online. Swoją pierwszą kolekcję marka promowała wiosną 2009 roku.

Marka H&M Home oferuje artykuły wyposażenia wnętrz (poszewki, komplety pościeli, ręczniki, dywaniki łazienkowe, koce, zasłony, szlafroki) w przystępnych cenach. W ofercie dominują geometryczne i etniczne wzory, bogato zdobione tekstylia, połączenia materiałów błyszczących i matowych.