Atrium Copernicus
Atrium Copernicus

Otwarcie powiększonej części centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu jest planowane jeszcze w pierwszym kwartale 2015 roku.

Zmodernizowana przestrzeń istniejącego centrum zostanie spójnie połączona z nową częścią galerii tworząc miejsce zakupów i spędzania wolnego czasu. Po otwarciu powiększonej części, w Atrium Copernicus znajdzie się szeroka oferta handlowa. Wśród najemców nowej części centrum pojawią się m.in. takie marki, jak.: 4F, Apart, iDream, Aquael Zoo, Badura, Big Star, Cukiernia Sowa, Diverse, Ecco, Grycan, Hebe, Itaka, Jupi Park, Lancerto, Olsen, Pako Lorente, Paris Optique, Pizza Dominium, Rossmann, Sephora, Swiss, Takko, TUI, Wojas, Wólczanka i Yes oraz salony nowych marek z grupy LPP – Sinsay i Mohito.

Klimat do zakupów

Klimat sprzyjający zakupom i spotkaniom w gronie najbliższych wykreują takie udogodnienia, jak np. strefy relaksu z wygodnymi kanapami, indywidualnym oświetleniem, dostępem do wi-fi i możliwością naładowania telefonu czy laptopa. Nie bez znaczenia jest również oddany w grudniu do użytku nowy, powiększony parking na ponad 1,4 tys. miejsc – największy, przy tego typu obiekcie w mieście.

Obecnie lokale w nowej części centrum znajdują się w końcowej fazie przygotowań i stopniowo są przekazywane kolejnym najemcom. Centrum już planuje atrakcje, którymi chce zaskoczyć klientów podczas uroczystego celebrowania otwarcia.

Rozbudowa Atrium Copernicus
Rozbudowa Atrium Copernicus

Pod koniec listopada ubiegłego roku w centrum nastąpiło otwarcie pierwszego w Toruniu sklepu sportowego Decathlon. Zmianie uległ także operator spożywczy i obecnie w Atrium Copernicus funkcjonuje hipermarket Auchan (pierwszy obiekt tej sieci w mieście).

Otwarcie rozbudowywanej części obiektu planowane jest w I kwartale 2015 r.

55 nowych sklepów

Przypomnijmy, Atrium Copernicus jest położone w ścisłym centrum miasta, przy ul. Żółkiewskiego w Toruniu. W trakcie rozbudowy Atrium Copernicus powiększy się o blisko 17 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Obecnie całkowita powierzchnia centrum wynosi ponad 35 tys. mkw., z czego ponad 30 tys. mkw. stanowi powierzchnia najmu. W Atrium Copernicus znajduje się 90 sklepów i punktów usługowych. Po rozbudowie oferta centrum powiększy się o 55 nowych sklepów.

Obiekt należy do Atrium European Real Estate Limited.

Wszystkie projekty Atrium będzie można zobaczyć podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition przy stosiku 2.3