Galeria Neptun
Galeria Neptun

W budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe. W najbliższych dniach z pracami wejdą kolejni najemcy. Otwarcie zaplanowano na 25 kwietnia 2015 roku.

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia „Neptun” zlokalizowanej w samym centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II. Fabryka „Neptun” zakończyła swoją długoletnią działalność prawie dwadzieścia lat temu. Od tego czasu jej teren podlegał postępującej degradacji. Dzięki inwestorowi centrum handlowego to miejsce odżyje na nowo, a historia starej fabryki zostanie upamiętniona we wnętrzu nowo powstającego budynku.

Galeria Neptun będzie pierwszym obiektem tego typu w regionie Kociewia. Swoim zasięgiem obejmie około 200 tys. osób, głównie mieszkańców powiatów: starogardzkiego, kościerskiego, tczewskiego i chojnickiego.

Galeria Neptun to nowoczesny trzypoziomowy obiekt handlowy. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 25 tys. metrów kwadratowych, na której pomieści się łącznie około 100 najemców. Na parkingu podziemnym zmieści się ponad 600 samochodów.

Deweloperem jest Galeria Neptun sp. z o.o. sp. k. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol Sp. z o.o. Galerią Neptun zarządza Savills sp. z o. o., natomiast działaniami w zakresie komercjalizacji kieruje Cushmann& Wakefield Polska sp. z o. o.