Ruda Śląska Plaza
Ruda Śląska Plaza

W kwietniu do grona najemców Centrum Handlowo-Rozrywkowego Ruda Śląska Plaza dołączyło Biuro Podróży Itaka. Nowy salon firmowy Itaki znajduje się na pierwszym piętrze galerii.

Biuro podróży Itaka powstało w 1989 roku. Obecnie sieć składa się z ponad 120 punktów sprzedaży zlokalizowanych w centrach handlowych i przy ulicy.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Ruda Śląska Plaza już od wielu lat stanowi stały punkt na zakupowej mapie Rudy Śląskiej i aglomeracji śląskiej. Dzięki doskonałej lokalizacji i szerokiej dostępności środków komunikacji miejskiej Ruda Śląska Plaza stanowi idealne miejsce na zakupy. Nowoczesny budynek centrum dysponujący ponad 14 tys. mkw. powierzchni handlowej i wyposażony jest w dwie szklane windy panoramiczne, a przestronny parking jest w stanie pomieścić nawet 549 samochodów.

Do grona najemców Ruda Śląska Plaza należą między innymi znane marki, takie jak: H&M, Big Star, Reserved, Orsay, Camaieu, Mohito, CCC a także wiele innych. W obiekcie znajduje się również szereg punktów gastronomicznych: Lodziarnia Zielona Budka, kawiarnia Figaro, czy Mr. Hamburger. Działa także kompleks kinowy Cinema City, jak i park rozrywki Pink. CH-R Ruda Śląska Plaza jest zarządzane przez Klepierre Management Polska sp. z o.o.

Grupa kapitałowa Klepierre jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 13 krajach Europy. W Polsce posiada 7 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza, Kraków Plaza oraz Rybnik Plaza, które są zarządzane przez spółkę Klepierre Management Polska sp. z o.o. Większość centrów handlowych jest zlokalizowana w centralnych punktach miasta i łączy rozrywkę, handel i usługi.