TextilMarket
TextilMarket

W marcu sieć dyskontowa TXM textilmarket powiększyła się o cztery nowe placówki. Nowe sklepy ruszyły w Wejherowie, Białogardzie, Pleszewie oraz Kielcach.

Z kolei w kwietniu otwarto nowy sklep w Strzelcach Krajeńskich. W najbliższych planach są jeszcze otwarcia w Rzeszowie, Rybniku i Radomiu.

Ekspansja TXM

Spółka Redan planuje w 2015 roku zwiększenie sieci TXM textilmarket o około 50 sklepów. Mniej więcej połowa powstanie w Polsce, a reszta za granicą: w Czechach, na Słowacji i w Rumunii

Sklepy dyskontowe TXM działają głównie w Polsce. Na prawie 320 sklepów cztery działają w Czechach i na Słowacji.

Firma TXM SA, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Redan, w I kwartale br. otworzyła łącznie 9 nowych sklepów TXM textilmarket. W pierwszych trzech miesiącach tego roku placówki ruszyły w Wałbrzychu, Starogardzie Gdańskim, Wodzisławiu Śląskim, Jaworze, Wieliczce, Wejherowie, Białogardzie, Pleszewie i Kielcach. Dodatkowo sklep w Tucholi został przeniesiony w nowe, bardziej atrakcyjne miejsce w tym samym mieście. Jednocześnie w I kwartale br. zamknięte zostały dwie nierentowne placówki w Świebodzicach i Legionowie.

Wyniki marcowe

Sieć dyskontowa TXM w minionym miesiącu zapewniła 24 mln zł obrotów, czyli o 15% więcej niż przed rokiem. W całym I kwartale br. sprzedaż wyniosła 61 mln zł, co oznacza poprawę rok do roku o 16%. Sieć sprzedaży sektora dyskontowego na koniec minionego miesiąca liczyła 317 sklepów własnych o łącznej powierzchni 67,8 tys. mkw. i była o 8% większa niż w marcu 2014 r.

Redan SA jest operatorem detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TXM textilmarket. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 600 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy TXM textilmarket.

Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.