Cliff Sport

Cliff Sport realizuje plan rozwoju na 2015 rok otwierając kolejny sklep w Gdańsku. Jest to już trzecia umowa najmu podpisana przez sieć w tym roku.

W ostatnim czasie zostały podpisane umowy w Sosnowcu oraz Przemyślu. Tym razem firma Cliff Sport przejęła duobrand firmy Adidas i Nike, znajdujący się w C.H. Alfa w Gdańsku, a otwarcie miało miejsce z początkiem maja 2015 r.

Format salonów

– Jest to już trzeci lokal, który przejęliśmy po sklepie sportowym. W styczniu było otwarcie w Galerii Korona Kielce, w lokalu gdzie poprzednio znajdował się sklep Pumy, natomiast w zeszłym roku przejęliśmy monobrand Nike’a w Puławach (Galeria Zielona). Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla nas jak i wynajmujących, ze względu na niższe koszty aranżacji oraz przystosowania lokalu oraz krótszy okres zamknięcia lokalu dla klientów. Naszym atutem jest to, że tworzymy własną markę i możemy dopasowywać nasz concept do warunków w istniejącym lokalu – poinformowała redakcję Retailnet Izabela Szybowska, właścicielka Cliff Sport.

Lokal w Gdańsku ma powierzchnię około 170 mkw. i położony jest na pierwszym piętrze galerii Alfa w pobliżu takich sklepów jak Empik czy Mohito.

Plan ekspansji

Zgodnie z przyjętą strategią firma planuje otwarcie jeszcze czterech sklepów stacjonarnych w tym roku, głównie w miejscowościach powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Preferowany metraż potencjalnych lokali wynosi od 100 do 150 mkw. Cliff Sport, jak poinformował zarząd, jest otwarty na nowe propozycje.

Przypomnijmy, Cliff Sport to sieć ponad 30 sklepów oferujących sprzedaż takich marek jak: Adidas, Nike, Puma, Reebok, New Balance, Converse, Vans, Roxy, Quiksilver, DC, Caterpillar, Merrell, K-Swiss, The North Face, Ipanema, Rider i inne. Firma funkcjonuje na rynku od 1996 roku. Od grudnia 2013 roku Cliff Sport prowadzi także sklep internetowywww.cliffsport.pl.