TXM textilmarket
TXM textilmarket

– Obecnie w ramach zagranicznej sieci sprzedaży TXM textilmarket działają trzy sklepy, które zlokalizowane są w Czechach i na Słowacji. W drugiej połowie roku planujemy intensywną ekspansję na tych rynkach, a także otwarcie pierwszego sklepu w Rumunii – mówi redakcji Retailnet.pl Lech Przemieniecki, prezes TXM SA.

– Na rynku rumuńskim zamierzamy w tym roku uruchomić od kilku do kilkunastu sklepów TXM textilmarket – dodał Lech Przemieniecki.

Zarząd spółki Redan planuje powiększyć sieć TXM textilmarket o 50 nowych placówek. Mniej więcej połowa powstanie w Polsce, a reszta za granicą: w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Spółka za granicą otwiera sklepy zarówno w centrach lokalnych, jak i przy ulicach.

Przypomnijmy, pierwszy zagraniczny dyskont odzieżowy TXM textilmarket ruszył w połowie czerwca 2014 roku w domu handlowym PRIOR w Trencinie. Sklep o powierzchni 174 mkw. Trencin, znajdujący się około 150 km od granicy z Polską, jest jedną z największych miejscowości Słowacji i liczy ponad 56 tys. mieszkańców.

TXM SA jest właścicielem ponad 300 sklepów dyskontowych TXM textilmarket zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm24.pl. Sklepy TXM textilmarket oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych dobrej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach. Firma TXM SA (dawniej Adesso SA) została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylno-dziecięcej. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Redan SA

Sieć sklepów TXM textilmarket na koniec marca 2015 roku składała się z 317 sklepów własnych w Polsce i za granicą miała łączną powierzchnię około 67,8 tys. mkw., to jest o 8% większą niż rok wcześniej. W pierwszym kwartale br. otwarto łącznie 15 sklepów TXM textilmarket. Powierzchnie handlowe sklepów w zależności od lokalizacji wynoszą od 160 do 420 mkw.