inpost paczki ecommerce

InPost, globalny lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce i operator największej na świecie sieci Paczkomatów InPost, rozpoczyna działalność na rynku przesyłek kurierskich.

InPost będzie świadczyć usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Nowa oferta – w połączeniu z Paczkomatami InPost i szeroką siecią obejmującą ponad 8300 placówek pocztowych – będzie jedyną w Polsce zapewniającą kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych krajowych oraz międzynarodowych.

Wprowadzenie nowej usługi umożliwi rozszerzenie współpracy z największą polską platformą handlową Allegro oraz innymi znaczącymi podmiotami e-commerce w Europie i na świecie.

Pełen zakres usług logistycznych dla e-commerce

Usługi kurierskie InPost obejmują dostawę paczek w dowolne miejsce na terenie całej Polski. Wszystkie opcje w serwisie krajowym realizowane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z Paczkomatów InPost. Wysoka jakość obsługi, gwarancja dostawy następnego dnia (także do godz. 12.00 i 17.00), atrakcyjna cena i największa sieć punktów – to atuty InPost w ramach kompleksowej obsługi ‘pod jednym dachem’.

„Przyszłością rynku jest oferowanie pełnego zakresu usług na każdym etapie łańcucha logistycznego dostaw przesyłek – a dziś żaden operator w Polsce poza nami nie ma pod jednym dachem usług pocztowych, kurierskich, finansowych i paczkomatowych. Jesteśmy w stanie zapewnić każdy element łańcucha dostaw na poziomie operacyjnym pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Dzięki sprawdzonej infrastrukturze i doświadczonej załodze zapewniamy sprawną i terminową logistykę dostaw dużej liczby przesyłek nawet w tak gorącym okresie, jak sezon przedświąteczny. Jak pokazują nasze statystyki, same Paczkomaty InPost w 2014 roku obsłużyły o 90% więcej paczek w porównaniu do poprzedniego roku. Jestem przekonany, że zintegrowana oferta naszych usług – wzbogacona o usługi kurierskie – pozwoli na jeszcze szybszy rozwój Grupy Integer.pl” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela InPost.

Rozwój e-commerce napędza branżę logistyczną

W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom sortującym. Wysoką wydajnością obsługi mogą się także poszczycić Paczkomaty InPost, do których 98% paczek trafia w ciągu 24 godzin od nadania.

Ekspansja Grupy Integer.pl w segmencie kurierskim stanowi uzupełnienie świadczonych dotychczas usług i pozwoli kompleksowo wykorzystać potencjał związany między innymi z dynamicznym rozwojem sektora e-commerce. Całkowita sprzedaż online w Polsce jest szacowana na 27 mld zł rocznie. Generuje ona około 155 mln przesyłek o wartości 4,4 mld złotych. Według danych zaprezentowanych przez Cube Research, tradycyjne firmy kurierskie mają największy łączny udział w obsłudze przesyłek ze sklepów internetowych.