kragujevac plaza nepi

kragujevac plaza nepi

Firma New Europe Property Investments plc to deweloper i inwestor nieruchomości komercyjnych, koncentrujący się na rozbudowie portfolio w takich krajach jak Serbia, Rumunia czy Słowacja. W przyszłości, firma chce inwestować także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

Firma NEPI nabywa, rozwija i zarządza aktywami detalicznymi na rynkach Unii Europejskiej z dużym potencjałem rozwoju. Grupa zbudowała bogate portfolio zarówno w Rumunii, jak i na Słowacji, a obecnie inwestuje także w nieruchomości biurowe w kluczowych rumuńskich miastach ze znaczącym, międzynarodowym zainteresowaniem wśród najemców.

Ekspansja w Europie Środkowo-Wschodniej

Firma posiada w swoim portfolio czternaście centrów handlowych oraz pięć biurowców, co czyni ją największym właścicielem powierzchni handlowych w Rumunii. W 2013 roku, firma przejęła jedno z największych centrów handlowych na Słowacji, a w 2014 roku kolejne trzy nieruchomości w tym kraju.

Jak donosi New Europe Property Investments na swojej stronie internetowej, „Grupa będzie nadal wzmacniać swoją obecność na Słowacji poprzez dalsze nabywanie aktywów detalicznych w dominujących regionach kraju. Ponadto, we wrześniue 2014 nabyliśmy swoje pierwsze, serbskie centrum handlowe. Kraj jest słabo rozwinięty pod względem oferty detalicznej, dlatego NEPI rozważa stopniowe budowanie tam portfela powierzchni handlowych.”

32 nieruchomości

W grudniu 2014 roku spółka odnotowała znakomitą średnią okresu najmu liczącą ponad pięć lat, a 64% umownego dochodu z najmu zostało wygenerowane przez umowy podpisane z dużymi najemcami i głównymi franczyzobiorców.

Grupa jest zarządzana wewnętrznie i dystrybuuje co najmniej 90% swoich zysków netto z najmu w okresach półrocznych. New Europe Property Investments posiada 32 nieruchomości, w tym centrum handlowe Promenada w Bukareszcie, Aupark Kosice Mall w Koszycach, City Park w Konstancie, piątym co do wielkości mieście w Rumunii, czy Aupark Zilina w Żylinie (Słowacja).

Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu, w Bukareszcie oraz w Londynie.