CH Forum w Gliwicach
CH Forum w Gliwicach

Dobiegają końca prace w pierwszej na Śląsku bibliotece w centrum handlowym. Otwarcie Biblioforum w gliwickim CH Forum zaplanowano na 22 czerwca.

Biblioforum – bo tak nazywa się nowy punkt biblioteczny – ma ok. 160 mkw. powierzchni i jest ulokowane w przeszklonej antresoli na poziomie +2, z efektownym widokiem na okolicę. Organizatorem punktu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, z którą kooperację nawiązał zarządca centrum.

W Biblioforum czytelnicy wypożyczą książki, audiobooki i czytniki e-booków. W specjalnym pokoju gier udostępniane będą gry planszowe oraz konsola PlayStation. Do dyspozycji odwiedzających pozostaną też trzy urządzenia All-in-One z dużymi dotykowymi ekranami oraz trzy laptopy. Wydrukowanie pracy domowej, CV czy biletu lotniczego będzie proste i dostępne od ręki.

Forum to centrum handlowo-rozrywkowe położone w ścisłym centrum Gliwic. 43 tys. mkw. powierzchni handlowej i 140. najemców czyni z niego jedno z największych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Świetna lokalizacja, doskonałe połączenie z siecią drogową i transportem publicznym oraz rzesza lojalnych klientów to główne czynniki sukcesu CH Forum.

70 proc. najemców Forum to marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym tak znane firmy jak: Zara, Bershka, Centro, Cubus, Douglas, H&M, KappAhl, Pull&Bear, Reserved, Rossmann, Sephora, Stradivarius, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: Home&You, RTV Euro AGD,. Część rozrywkowa Forum to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City oraz klub sieci Jatomi Fitness. Strefa restauracyjna „Pod chmurami” o oryginalnej architekturze i stylistyce to przyjemne miejsce spotkań mieszkańców Gliwic, dodatkowo stanowiące o atrakcyjności rynkowej centrum handlowego.

Właścicielem CH Forum w Gliwicach jest Deka Immobilien GmbH. Zarządcą centrum handlowo-rozrywkowego Forum Gliwice jest międzynarodowa firma doradcza JLL (d. Jones Lang LaSalle).