Galeria Północna
Galeria Północna

Spółka GTC rozpoczęła pierwsze prace na budowie centrum handlowego Galeria Północna na warszawskiej Białołęce.

Aktualnie teren budowy został ogrodzony i przeprowadzono wycinkę drzew. Obiekt zbuduje firma Unibep. Z początkiem lipca 2015 roku inwestor ogłosił także też termin realizacji inwestycji, który został wyznaczony od października 2015 do drugiego kwartału 2017 roku.

GTC uzyskało pozwolenie na budowę centrum handlowego Galeria Północna na warszawskiej Białołęce w czerwcu tego roku. Jak zapowiedział zarząd spółki, będzie to jeden z kluczowych projektów firmy i kamień milowy w rozwoju GTC.

Galeria Północna została zaprojektowana przez pracownie APA Wojciechowski oraz Tzur Architects. Obiekt będzie miał ok. 64 tys. mkw. powierzchni, i ok. 2 tys. miejsc parkingowych. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji zróżnicowane rozwiązania rozrywkowo-wypoczynkowe, takie jak publicznie dostępny dach z ogrodem, alejkami spacerowymi i placem zabaw. Obiekt powstaje między ulicami Światowida, Modlińską, Leliwitów a torami tramwajowymi na Białołęce. By potwierdzić status Galerii Północnej jako jednego z najbardziej zielonych budynków w swojej klasie w Polsce, GTC planuje uzyskanie dla inwestycji certyfikatu LEED na poziomie Gold.

Założona w 1994 r. Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Grupa jest aktywna na rynkach nieruchomości w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Słowacji i Czechach.

Wizualizacja Galerii Północnej
Wizualizacja Galerii Północnej