Wizualizacja dworca PKP w Bydgoszczy
Wizualizacja dworca PKP w Bydgoszczy

PKP SA rozpoczyna współpracę ze znaną siecią drogerii Hebe. Pierwszy lokal znajdzie się na budowanym właśnie dworcu Bydgoszcz Główna.

To już kolejny popularny, sieciowy najemca w tym obiekcie. Choć budowa dworca jeszcze trwa, to dotychczas podpisano już umowy między innymi ze Światem Książki, Relay, Apteką dr Zdrowie.

Popularność lokalizacji dworcowych wśród najemców sieciowych stale wzrasta. PKP współpracuje już m.in. z firmami: McDonald’s, AmRest (KFC, Starbuck’s), Burger King, Jeronimo Martins (Biedronka), Carrefour, Żabka, Rossmann, Super-Pharm, Empik, Matras, Świat Książki, Costa Coffee, Subway, HDS (Relay, 1Minute, InMedio), Ruch, Kolporter.

Oprócz ogólnopolskich najemców sieciowych, na dworcach premium działają również marki lokalne. Przykładem może być Piekarnia Awitex, która otworzyła jeden z najładniejszych lokali na dworcu Kraków Główny. Cieszy się on tak dużym powodzeniem, że najemca i PKP zdecydowały o powiększeniu powierzchni najmu tak, aby zapewnić klientom więcej miejsc siedzących i rozładować kolejki.

Kolejną marką, która rozpoczęła działalność na dworcu Kraków Główny jest małopolski producent kosmetyków naturalnych The Secret Soap Store. Drugi sklep tej firmy otwarty został na Dworcu Centralnym, trzeci zaś pojawi się na nowym dworcu w Bydgoszczy.

Na Dworcu Centralnym działają również marki o zasięgu lokalnym, tj. kawiarnia Green Nero, Tukan Salad Bar, Cheesecake Corner czy Cukiernia Pawłowicz, wypiekająca na miejscu pączki.

Obecność znanych sieciowych marek, zarówno światowych, jak i ogólnopolskich oraz lokalnych, znacząco podnosi standard obsługi klientów na dworcach. Nie tylko pozwala na tworzenie przyjaznego, nowoczesnego otoczenia, ale przede wszystkim jest gwarancją jakości.