Silesia City Center
Silesia City Center

Silesia City Center poszerza swoją ofertę spożywczą. W centrum handlowym został otwarty sklep Kuchni Świata oraz wyspa Cukierni Krakowskie Wypieki. To już kolejne w ciągu ostatniego miesiąca otwarcie w tym segmencie ofertowym największej galerii handlowej na Śląsku.

Silesia City Center urozmaica swoją ofertę spożywczą. Pod koniec czerwca do grona najemców dołączył sklep z herbatami Five O’Clock. Teraz to grono zasilają dwie marki – Kuchnie Świata oraz wracająca do Silesii Cukiernia Krakowskie Wypieki.

Sklep Kuchni Świata ma powierzchnię 59,16 mkw., a jego otwarcie możliwe było dzięki rekomercjalizacji powierzchni handlowej. W ofercie sklepu można znaleźć produkty spożywcze z najdalszych zakątków globu m.in. Japonii, Stanów Zjednoczonych, Chin, Meksyku i Indii.

To pierwszy tego typu sklep w Silesia City Center i 10 w tym segmencie ofertowym. Oprócz Kuchni Świata w Silesii można znaleźć sklepy m.in. Tesco (jeden z największych najemców Silesii), Centrum Wina, Frutti Art, Organic Farma Zdrowia, a także punkty handlowe Bacówki i Krakowskiego Kredensu.

Rozwojowi ulega także segment oferty wyrobów cukierniczych dostępnych w Silesii. Do grona najemców powróciła Cukiernia Krakowskie Wypieki. Zajmuje ona wyspę handlową o powierzchni 20 mkw. W cukierni znaleźć można m.in. ciasta, torty i drożdżówki, a także lody. Oprócz Krakowskich Wypieków w Silesii działają już m.in. Cinnabon, Karmello, CrazyIce i Grycan.

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo–rozrywkowe. Na powierzchni 86 tys. m kw. znajdują się sklepy takich marek jak: Calvin Klein Jeans, Burberry, La Mania czy Van Graaf. Oferta Silesia City Center to ponad 300 sklepów, punktów usługowo–handlowych, kawiarni i restauracji. W centrum znajduje się także największa w regionie strefa rozrywki z kinem Cinema City, fitness clubem i siłownią Pure oraz restauracjami Sicilia i Bierhalle.