Galeria Jurajska w Częstochowie
Galeria Jurajska w Częstochowie

W największym centrum handlowym w Częstochowie trwa seria otwarć. Do grona najemców dołączyła właśnie sieć Tescoma, to już trzeci najemca oferujący wyposażenie wnętrz, jaki dołącza do oferty Jurajskiej w ostatnich 2-miesiącach.

Kolejne otwarcie

W Galerii Jurajskiej trwają intensywne prace nad rozwojem oferty wyposażenia wnętrz. W ciągu ostatnich 2 miesięcy centrum wzbogaciło się aż o 3 najemców tego segmentu. Do nowo otwartego salonu English Home i pop-up shop’u Cook&Moore dołącza właśnie mający 115 mkw. salon czeskiej marki Tescoma.

Popularna u południowych sąsiadów Tescoma, specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży sprzętu kuchennego i wyposażenia jadalni. W ofercie sklepu można znaleźć m.in. patelnie, naczynia, szybkowary, formy i akcesoria do pieczenia, zastawę stołową oraz sztućce.

Częstochowianie chętnie robią tu zakupy

Sklepy oferujące wyposażenie wnętrz należą dziś do najchętniej odwiedzanych w Galerii Jurajskiej. Aż 27 proc. klientów wybiera dziś to centrum handlowe ze względu na tę ofertę – wynika z badań ARC Rynek i Opinia dla Galerii Jurajskiej. Ponadto, co czwarty klient galerii deklaruje, że podczas wizyty w centrum odwiedza przynajmniej jeden sklep oferujący akcesoria do domu i mieszkania.

– Obok sklepów odzieżowych i spożywczych, salony oferujące wyposażenie są dziś największym magnesem przyciągającym do nas klientów, dlatego od kilku miesięcy intensywnie pracujemy nad rozwojem tego segmentu oferty, tak pożądanego przez tutejszego klienta. Jednocześnie rozwijając ofertę stawiamy na jej unikatowość, przyciągając marki, których nie ma jeszcze w innych okolicznych galeriach – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Dzięki nowemu najemcy oferta wyposażenia wnętrz w Galerii Jurajskiej dostępna jest już na 3000 m kw. i należy do najszerszej wśród śląskich galerii handlowych. Wśród najemców tego segmentu są: Cook&More, Duka, English Home, Eurofirany, Home&You, Mebel Rust, Monetti oraz Jysk.

Galeria Jurajska

Galeria Jurajska to trzecie centrum handlowo-rozrywkowe zrealizowane przez Globe Trade Centre SA (GTC) w Polsce i pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w Częstochowie. Jego otwarcie nastąpiło w październiku 2009 roku. Powierzchnia całkowita Galerii Jurajskiej wynosi 130 tys. mkw., z czego 49 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-rozrywkowa, która mieści prawie 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City.

W ofercie Galerii Jurajskiej znajdują się sklepy najpopularniejszych marek polskich i międzynarodowych. Swoje sklepy w Galerii Jurajskiej otworzyły m.in. Alma, grupa LPP (Reserved, Cropp, Home & You, House, Mohito), grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti), TK Maxx, C&A, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, H&M, New Yorker, Smyk, Rossmann, Sephora, Super Pharm, Douglas, Promod, Trussardi, Apart i wiele innych. Do dyspozycji klientów Galerii Jurajskiej jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić 2 tys. samochodów. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum znajdują się przystanki kilkunastu linii autobusowych. W 2014 roku galerię odwiedziło ponad 6 milionów klientów.