Forum Gdańsk strefa restauracyjna

Oferta powstającego obecnie Forum Gdańsk poszerza się o kolejne znane marki. Gino Rossi i Simple zostały nowymi najemcami powierzchni handlowej w kompleksie.

Powierzchnie sklepów wyniosą odpowiednio 102 m2 i 88 m2. Najemcy pozyskani przez Multi Poland, dewelopera kompleksu, ulokują swoje salony na parterze centrum handlowego. Forum Gdańsk jest obecnie skomercjalizowane w ponad 60%. Obiekt będzie się wyróżniał szeroką, zróżnicowaną ofertą uznanych polskich i międzynarodowych marek, a także urozmaiconą strefą restauracyjną z tarasem widokowym.

„Komercjalizacja powierzchni handlowej Forum Gdańsk postępuje w szybkim tempie. Lokalizacja w strategicznym punkcie w samym centrum miasta zwraca uwagę branży, a powierzchnie w tym nowoczesnym i funkcjonalnym obiekcie wzbudzają duże zainteresowanie najemców. Dzięki temu, oferta Forum Gdańsk szybko wzbogaca się o kolejne znane marki” – powiedziała Małgorzata Słowik, dyrektor działu leasingu Multi Poland. „Forum Gdańsk jest aktualnie w fazie inwestycyjnej. Realizacja projektu, w tym przebudowa układu drogowego, idzie pełną parą – widać to gołym okiem” – dodała Małgorzata Słowik.

Forum Gdańsk

Forum Gdańsk to nowe, atrakcyjne miejsce z kompleksem handlowym i nowoczesną przestrzenią publiczną, które powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Forum Gdańsk zaoferuje 62 000 m2 powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

Multi Corporation

Multi Corporation to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to paneuropejska platforma nieruchomości handlowych dysponująca wysokim kapitałem i zorientowana na wzrost, a jej działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu.

Obecnie Multi jest właścicielem lub zarządcą ponad 60 centrów handlowych, które rocznie odwiedza ponad 330 milionów klientów. Wydają oni 3,2 miliarda euro w skali roku na zakupy w ponad 5 200 sklepach i restauracjach oraz na rozrywkę. Multi zatrudnia ponad 500 pracowników w swoich spółkach zajmujących się zarządzaniem centrami handlowymi i ich obsługą oraz zarządzaniem aktywami i realizacją projektów. Firma prężnie działa w 12 krajach europejskich, w tym w Turcji, gdzie jest największym właścicielem oraz zarządcą centrów handlowych. Opracowaniem koncepcji obiektów realizowanych przez Multi i projektowaniem przestrzeni miejskich zajmuje się należąca do firmy pracownia T+T Design.

Od powstania Multi Corporation w 1982 roku realizowane przez firmę projekty, które w wielu wypadkach przyczyniają się do rewitalizacji miast i regionów, są doceniane na całym świecie ze względu na swoją innowacyjność, wysokiej jakości rozwiązania architektoniczne i środowiskowe, a także dużą wrażliwość na kwestie lokalne.