SCF 2016 Retailers’ Awards: 4 sieci nominowane w kategorii Health & Beauty

Drogerie Natura, Douglas, Super-Pharm i Hebe to cztery sieci handlowe, które mają szansę otrzymać w tym roku nagrodę Retailers’ Awards w kategorii Health & Beauty.

Dwunastoosobowe jury, wśród którego znaleźli się eksperci z największych międzynarodowych firm doradczych takich jak CBRE, Colliers, Savills, Cushman & Wakefield, JLL, Pro Value, i Mallson, wyłoniło nominowanych do tegorocznych nagród Retailers’ Awards.

Jury konkursu obradując nad kategorią Health & Beauty, zgodnie podkreślało, że ten sektor jest szczególnie ciekawy przez wzgląd na różnorodność formatów obecnych na polskim rynku i dynamikę ekspansji w ciągu ostatnich kilku lat.

– Warto podkreślić, że koncepty sieci drogeryjnych w ostatnim czasie mocno ewoluują. Chcemy nagrodzić te marki, które łączą skalę i zasięg swojej sieci z technologiami oraz wyróżniają się  atrakcyjnymi wnętrzami – mówi Marta Machus-Burek z Colliers International.

Super-Pharm to sieć sklepów typu drugstore, łącząca aptekę, drogerię i perfumerię w jednym miejscu. Pierwszy sklep pod nazwą Shoppers Drug Mart powstał w Kanadzie na początku lat 60. XX wieku. Pod koniec lat 70. sieć przeniosła się do Izraela pod nazwą Super-Pharm. W 2000 roku weszła rynek europejski. Super-Pharm działa na polskim rynku od kilkunastu lat i ma ponad 60 sklepów.

Douglas to jedna z największych sieci perfumerii w Polsce. Obecnie sieć tworzy ponad 120  perfumerii. W strategii ekspansji firmy planowane jest otwarcie kilkudziesięciu kolejnych sklepów w ciągu najbliższych 3 lat.

Hebe to nowoczesny sklep kosmetyczny, łączący w sobie format kosmetyczny oraz farmaceutyczny. Stałym elementem jest szeroka oferta dermokosmetyków. Koncept należy do Jeronimo Martins. Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 150 placówek, w tym ok. 100 drogerii oraz ok. 50 aptek.

Spółka Natura (dawniej Polbita Sp. z o.o.), do której należą Drogerie Natura, jest obecnie jednym z najbardziej liczących się podmiotów na rynku dystrybucji i sprzedaży kosmetyków. Obecnie Drogerie Natura to sieć ponad 270 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Laureatów nagrody poznamy podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2016, która odbędzie się 5 kwietnia na Stadionie Legii w Warszawie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.