Nowy butik w łódzkiej Manufakturze

20 sierpnia, w Centrum Handlowym Manufaktura Swarovski otworzył swój 26 monobrandowy butik w Polsce.

Butik o powierzchni 49,2 mkw. jest drugim salonem w Łodzi. Salon marki Swarovski funkcjonuje także w Galerii Łódzkiej.

Na tym nie koniec ekspansji marki, ponieważ jeszcze we wrześniu otwarty zostanie nowy butik w szczecińskiej Kaskadzie. Natomiast salon w Złotych Tarasach niebawem przywita klientów w nowej odsłonie.

Poza salonami monobrandowymi, Swarovski w dalszym ciągu rozwija swoją sieć dystrybucji poprzez multibrandowe projekty.

Firma Swarovski dysponuje zróżnicowaną ofertą produktów cechujących się niezrównaną jakością i kunsztem, a jej twórcze ambicje wykraczają daleko poza samą produkcję kryształów. Założona w 1895 roku w Austrii firma Swarovski zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą najwyższej jakości kryształów, kamieni szlachetnych i syntetycznych, a także gotowych wyrobów w postaci biżuterii, akcesoriów i elementów oświetleniowych. Artystyczne wyroby z kryształu można podziwiać w stworzonej specjalnie w tym celu interaktywnej galerii Swarovski Kristallwelten.

Z kolei Swarovski Entertainment współpracuje z wielkimi nazwiskami i talentami branży kinematograficznej w ramach międzynarodowych produkcji filmowych, zaś Swarovski Foundation promuje kreatywność w kulturze oraz zajmuje się propagowaniem zdrowego trybu życia i ochroną zasobów naturalnych. Prowadzone już przez piąte pokolenie rodzinne przedsiębiorstwo Swarovski Crystal Business działa obecnie na całym świecie, a jego sieć 2350 sklepów obejmuje obszar 170 krajów; firma zatrudnia ponad 25 tys. pracowników, a w 2012 roku osiągnęła przychód rzędu 2,4 miliarda euro. Wraz ze spółkami siostrzanymi Swarovski Optik (producent sprzętu optycznego) oraz Tyrolit (producent narzędzi do szlifowania), firma Swarovski Crystal Business tworzy Grupę Swarovski. W roku 2012 Grupa odnotowała przychody sięgające 3,1 miliarda euro i zatrudniała ponad 30 tys. pracowników.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.