Vapiano otwiera 4. restaurację w Polsce

Pierwsza w Łodzi, 4 w Polsce i 170 na świecie restauracja sławnej sieci Vapiano otworzy się w Sukcesji już w najbliższy czwartek, 1 września

Łódzka restauracja Vapiano posiada łącznie 900 mkw. powierzchni, z czego 400 mkw. stanowi sala restauracyjna. Nie ma tu obsługi kelnerskiej, nie ma białych (ani kolorowych) obrusów, zastawy czy opasłej książki z menu. Jest za to karta chipowa, z którą poruszamy się po całej restauracji w poszukiwaniu ulubionych smaków. A do wyboru mamy to, z czego słynie uwielbiana przez Polaków kuchnia włoska – pizzę, makarony, sałatki, pyszne desery, starannie dobrane wina, prawdziwą włoską kawę i najlepsze koktajle. W Vapiano wszystkie składniki są świeże, przygotowywane codziennie na oczach gości. Taką możliwość daje otwarta kuchnia, w której pracują uśmiechnięci kucharze i ich pomocnicy.

Włoskie smaki

W restauracji Vapiano prym wiedzie makaron. Przygotowywany jest codziennie na oczach klientów w przeszklonej Manifatturze. Powstaje z dwóch prostych składników: gruboziarnistej mąki (semoliny) oraz wody. W łódzkiej restauracji powstały aż cztery stacje past (miejsc, w których kucharze przyrządzają makaron, dodając do niego dowolnie wybrane przez klienta składniki i sosy). Ponadto w Vapiano Łódź znajdą się dwie stacje sałatek i jedna stacja pizzy, podawanej na cienkim, włoskim cieście, tak jak makaron wyrabianym na miejscu, dostępna w jednym rozmiarze – 28 cm. A na łasuchów czekać będą codziennie świeże, włoskie desery. Rachunek reguluje się przy wyjściu, na podstawie zamówienia ze wspomnianej karty chipowej.

Łódź jest slow

Łódzkie Vapiano, tak jak i pozostałe restauracje, ma swój herb, a jest nim łódź z drzewem oliwnym. Na tablicach nad kuchnią umieszczone zostały także inne symbole miasta – ławeczka Tuwima, fortepian Rubinsteina, łódzkie murale czy nawiązania do Łodzi filmowej. W centralnym miejscu każdej, także łódzkiej restauracji stoi też 100-letnie drzewo oliwne, które jest symbolem Vapiano.

Koncept Vapiano wywodzi się z Niemiec, gdzie 22 października 2002 roku, w Hamburgu, powstała pierwsza restauracja tej sieci. Dwa lata później, założyciele postanowili rozszerzyć ideę Vapiano na inne kraje, w oparciu o system franczyzy. Obecnie istnieje już ponad 170 lokali Vapiano, na prawie wszystkich kontynentach – Europa, obie Ameryki, Azja, Afryka (Egipt) i Australia. Kolejne są w trakcie realizacji.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY