Ostatnia faza przebudowy parkingu IKEA Katowice

Ikea

IKEA Katowice rozpoczyna czwartą, ostatnią już fazę przebudowy dwupoziomowego parkingu przed sklepem. 13 września tymczasowo została wyłączona z ruchu popularna estakada prowadząca kierowców na górny poziom parkingu. Utrudnień można uniknąć korzystając z wyznaczonego objazdu.

Prace remontowe potrwają od 13 września do drugiej połowy listopada i będą prowadzone w części parkingu połączonej z estakadą. Kierowcy jadący z kierunku Katowic po zjeździe z al. Roździeńskiego, zamiast skręcać w lewo pod wiadukt powinni jechać prosto. W tej fazie jedyna możliwa droga do IKEA prowadzi ul. Techników, a od strony Sosnowca – al. Roździeńskiego. Kierowcy powinni kierować się na dolny parking, który oferuje teraz najwięcej miejsca.

– Klienci, którzy z przyzwyczajenia wybiorą zamkniętą estakadę mogą mieć duże utrudnienia z dostaniem się na parking, dlatego przygotowaliśmy szereg materiałów, dzięki którym można zaplanować wcześniej trasę. Pomogą także Mapy Google, które na bieżąco aktualizujemy – mówi Aneta Gil z IKEA Katowice. – Na całej trasie postawiliśmy również wyraźne oznakowanie drogowe, którym radzimy się kierować – dodaje.

Wśród rozwiązań ułatwiających komunikację w obrębie parkingu jest m.in. wirtualny spacer po modernizowanym obiekcie w technologii Google Street View, ulotka z mapami i wskazówkami drogowymi oraz specjalna ulotka parkingowa umożliwiająca zaznaczenie miejsca pozostawienia samochodu.

Modernizacja parkingu przed IKEA Katowice i Parkiem Handlowym Rawa trwa od lutego, a zakończy się w listopadzie tego roku. Roboty są podzielone na fazy, w trakcie każdej z nich kompleksowe prace odbywają się w innej części parkingu, na dwóch poziomach jednocześnie. Przebudowa zaplanowana jest w sposób, który minimalizuje ewentualne utrudnienia dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji autobusowej.

IKEA w Polsce posiada obecnie dziewięć sklepów, które w roku finansowym 2015 odwiedziły ponad 24 miliony osób. Ponadto, poprzez IKEA Centres Poland S.A., firma zbudowała i zarządza ośmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając je do sieci IKEA na całym świecie.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY