Przedstawiciele kancelarii Causa Finita na SCF 2016

Za nami już kolejna edycja Shopping Center Forum. Podczas targów prawnicy Kancelarii Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm mieli okazję odbyć dziesiątki spotkań z przedstawicielami branży retail.

– Przeprowadziliśmy wiele ciekawych i inspirujących rozmów. Nasze koncepcje dotyczące poprawy dostępności prawników cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony najemców, jak i deweloperów. Wraz z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na rynku retail, zmienia się także zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi prawnicze. Chcemy wyjść temu naprzeciw i zaproponować innowacyjne rozwiązania w zakresie komunikacji, zapewniające natychmiastową i stałą dostępność naszych prawników – mówi Robert Szczepanek, założyciel kancelarii.

– W trakcie rozmów dało się zauważyć naprawdę duże zainteresowanie naszym pomysłem. Osoby z którymi rozmawialiśmy często wydawały się być zaskoczone naszą propozycją, chociaż nie ukrywały, że jest to ciekawe rozwiązanie w komunikacji na linii klient- radca prawny. Możliwość przeprowadzenia takich rozmów jest dla nas źródłem cennych informacji – mówi Diana Kalita, starszy prawnik Działu Komercjalizacji Causa Finita.

– Nasze badania pokazują, że zarówno deweloperzy jak i najemcy są generalnie zadowoleni ze swoich prawników. Już dawno zwróciliśmy zresztą uwagę na bardzo wysoki poziom merytoryczny prezentowany przez koleżanki i kolegów zajmujących się obsługa prawną podmiotów działających na rynku centrów handlowych. Nasi rozmówcy wyraźnie jednak rozróżniają wewnętrznych prawników firmowych od prawników pracujących w zewnętrznych kancelariach. Jedna i druga grupa jest przez naszych ankietowanych oceniana bardzo wysoko, aczkolwiek managerowie bez ogródek przyznają, że nie mają dla swoich wewnętrznych prawników żadnej litości jeżeli chodzi o obłożenie pracą. Widzimy w konsekwencji tendencję do zlecania na zewnątrz tych zadań prawnych, które muszą być zrealizowane szybko, i nie przez kolegów z pracy a zewnętrznych kontrahentów, od których łatwiej jest dużo wymagać i rozliczać z postępu prac – mówi Anna Pelczarska, radca prawy Działu Korporacyjnego Kancelarii.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY