Użytkownicy debetowych i kredytowych kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą już korzystać z nowo uruchomionej aplikacji Android Pay, która zapewnia prosty, wygodny i bezpieczny sposób dokonywania płatności przy użyciu urządzenia mobilnego.

– Wejście na polski rynek Androida Pay to kolejny istotny krok na drodze do cyfryzacji płatności – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce. Visa jest partnerem Omnichannel Retailing Forum.

Kartą Visa w aplikacji Android Pay można płacić we wszystkich terminalach zbliżeniowych w całej Polsce (ponad 425 tys. urządzeń, które stanowią 86 proc. wszystkich terminali w Polsce) oraz w wybranych aplikacjach mobilnych. Do końca przyszłego roku wszystkie terminale w kraju będą akceptowały płatności zbliżeniowe, w tym płatności Androidem Pay.

Tokenizacja zapewnia bezpieczeństwo transakcji

Dane kart Visa użytkowników korzystających z aplikacji Android Pay są chronione poprzez system tokenizacyjny Visa. Android Pay używa unikalnego, bezpiecznego tokena płatniczego, który jest cyfrowym odpowiednikiem zastępującym rzeczywiste dane karty – jest on przechowywany w aplikacji Android Pay i wykorzystywany w procesie przetwarzania transakcji. Bank Zachodni WBK jest pierwszym bankiem w Polsce, który wdrożył komercyjnie usługę tokenizacji Visa.

– Powszechność płatności zbliżeniowych – już ponad 60 proc. płatności Visa w Polsce dokonywanych jest w ten sposób – i duże zapotrzebowanie konsumentów na nie w połączeniu z faktem, że większość z nas posiada smartfon powoduje, że wejście na polski rynek Androida Pay to kolejny istotny krok na drodze do cyfryzacji płatności – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce. – Jesteśmy dumni, że dzięki wdrożeniu systemu tokenizacyjnego Visa przez Bank Zachodni WBK, jego klienci mogą szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić aplikacją Android Pay – dodaje Adrian Kurowski.

Płatności Android Pay w sklepach i aplikacjach

– Bardzo się cieszymy, że użytkownicy kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Korzystanie z Androida Pay jest wygodniejsze – i znacznie szybsze – od przeszukiwania portfela, by znaleźć plastikową kartę. Konsumenci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce, a niebawem także w kolejnych aplikacjach mobilnych – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google.

Aby skorzystać z płatności kartą Visa w aplikacji Android Pay, wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Google Play, a następnie dodać do niej swoją kartę Visa wydaną przez bank, który udostępnił płatności kartą Visa przy użyciu aplikacji Android Pay2. Chcąc zapłacić zbliżeniowo w punktach handlowo-usługowych, wystarczy wybudzić smartfon i zbliżyć go do terminala. Android Pay pozwala na realizację płatności zarówno poniżej, jak i powyżej 50 zł. W przypadku płatności na kwotę większą niż 50 zł transakcję trzeba dodatkowo potwierdzić, wpisując na terminalu kod PIN przypisany do karty Visa dodanej do aplikacji Android Pay. Płatności Android Pay są także dostępne w wybranych mobilnych aplikacjach zakupowych – jako opcja „Zapłać przez Android Pay”.

Android Pay jest dostępny dla smartfonów z systemem Android w wersji KitKat 4.4 lub nowszej, obsługujących technologię NFC (Near Field Communication).