Do tej pory użytkownicy aplikacji PeoPay udostępnionej przez bank Pekao S.A. mogli płacić zbliżeniowo jedynie w sklepach stacjonarnych oraz w polskich sklepach internetowych

Teraz użytkownicy mogą płacić w sklepach internetowych na całym świecie dzięki mechanizmowi Masterpass. Płatności można dokonać w dowolnym miejscu i czasie oraz bez względu na jakim urządzeniu lubimy dokonywać zakupów – może to być zarówno smartfon, komputer czy tablet. Jeśli robimy zakupy na komputerze lub tablecie, po wybraniu płatności Masterpass należy smartfonem z aplikacją PeoPay zeskanować kod QR z ekranu komputera bądź tabletu, aby następnie zatwierdzić transakcję w telefonie.

Bezpieczna forma płatności

Jeśli natomiast będziemy chcieli zrealizować transakcję na smartfonie, po kliknięciu na płatność Masterpass, zostanie wyświetlony ekran w aplikacji PeoPay ze szczegółami transakcji, który należy zatwierdzić kodem ePIN.

Masterpass umożliwia płatności online w e-sklepach i aplikacjach mobilnych. Ten cyfrowy portfel odpowiada na oczekiwania polskich konsumentów kupujących w sieci. Wg badań Mastercard oczekują oni przede wszystkim, żeby płacenie za zakupy było wygodne (64 proc. wskazań) i szybkie (62 proc.), a także bezpieczne (42 proc.), dlatego Masterpass oferuje zaawansowane metody zabezpieczania płatności, w tym technologię tzw. tokenizacji. Masterpass stanowi obecnie jedyne rozwiązanie do wielokanałowej obsługi handlu elektronicznego z wykorzystaniem różnych urządzeń, dostępne pod marką banku.

Prawie pół miliona terminali w zasięgu

W tej chwili za pomocą aplikacji Peopay można płacić w ponad 425 tys. terminali płatniczych w Polsce, co stanowi 85 proc. wszystkich terminali wykorzystywanych w naszym kraju. Dodatkowo płatności te zaakceptują 4 miliony terminali płatniczych z całego świata oraz 250 tys. sklepów internetowytch, które udostępniają płatności dzięki mechanizmowi Materpass.

Aplikacja Peopay jest rozwiązaniem płatności mobilnych podobnym do Android Pay oraz pokrewnych technologii. Użytkownik może płacić za swoje zakupy zbliżeniowo lub za pomocą specjalnie wygenerowanych kodów. Aplikacje dodatkowo oferuje raporty dotyczące dokonanych płatności, na przykład w formie miesięcznej lub tygodniowej.