Terg przejmie kontrolę nad siecią Astral

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z początkiem grudnia 2017 roku wydał zgodę na przejęcie kontroli przez Terg nad spółką Astral.

Obie spółki prowadzą działalność, która koncentruje się głównie na detalicznej i hurtowej sprzedaży sprzętu AGD, RTV i IT.

Astral i Media Expert

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył równowartość 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie 2 lat od ich wydania.

Ponad 40 sklepów sieci Astral

Głównym przedmiotem działalności Terg jest sprzedaż detaliczna sprzętu gospodarstwa domowego, radiowo-telewizyjnego oraz komputerowego w sieci sklepów pod marką Media Expert, a także w sklepach internetowych pod markami: Mediaexpert.pl, Electro.pl i Avans.pl. Terg należy do grupy kapitałowej Media Expert, w której oprócz zgłaszającego działają spółki: Mediaexpert sp. z o.o., ART-DOM sp. z o.o. oraz ME Invest. Sieć Media Expert to obecnie 360 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce.

Przedmiotem działalności spółki przejmowanej Astral jest sprzedaż detaliczna w 43 sklepach na południu Polski oraz hurtowa sprzedaż sprzętu gospodarstwa domowego, radiowo-telewizyjnego oraz komputerowego. Salony sieci nie są obecne w centrach i galeriach handlowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl